Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 30

Tema: Corsa 1.3 CDTI z13dt na ler gasu pali lampicu za ulje

Corsa 1.3 CDTI z13dt na ler gasu pali lampicu za ulje

Pozdrav SVIMA, Imam VELIKI problem Kada je motor hladan ili zagrejan do 80c motor radi ok. Kad se temperatura podigne na 90c (radna temperatura) na ler gasu se pali lampica za ulje crvena. Kad uljučuim Klimu broj obrtahja se poveća sa 800 na 900 lampica se gasi. čini mi se da na 90c nema baš 800 obrtaja nego 700 (za debljinu kazaljke padne broj obrtaja). Majstor je prao karter, pumpu za ulje, gledao radilicu, menjao ulje od 5w40 do polu sintetike 10w40 zamenio filter ulja, zamenio merač pritiska, i problem seuopšte ne rešava uvek isto.
    Da li neko ima predlog šta da radimo i ja i majstor jer smo trenutno u ćorsokaku. Koji je pritisak ulja u motoru dozvoljen na ler gasu i koliko je to opasno jer ovako vozim auto već 3000 km potrošnja ulja je jedva primetna na 1000 km.

Unapred zhvalan svima!

Član od
    20.03.2009

Re: Corsa 1.3 CDTI z13dt na ler gasu pali lampicu za ulje

Posto ste menjali automat za ulje jel ste merili pritisak manometrom i jos koje ste ulje sipali(vrlo bitna stavka)pozdrav
    Pirke

Član od
    28.03.2009

Proveri da li je ulje koje ste sipali original,bez obzira na gradaciju...trebalo bi isprati ceo motor a ne samo karter i uljnu pumpu(moguce da je zacepio neki uljni kanal)...probajte sa liqui moly motor clean...uljna pumpa ako je propala ne vredi od pranja nista,pa bi valjalo videti sta se desava sa novom...u svakom slucaju nije dobro da se pali lampica...proverite da li nesto razredjuje ulje(ne znam kako je to na dizelu)...da li postoji mogucnost da se podigne na dizelu broj obrtaja u leru za recimo 100 rpm,elektronskim putem

Citirati Originalno postavljeno od nina996
    Posto ste menjali automat za ulje jel ste merili pritisak manometrom i jos koje ste ulje sipali(vrlo bitna stavka)pozdrav
    Prvi put castrol 5w40 magnetic a drugi put 10w40 wurth valjda se tako piše u servisnoj knjužici piše da je stavljano 5w30 ali za ovaj motor bi trebalo valjad 5w40 po preporuci proizvođača čak 0w40

Citirati Originalno postavljeno od legenda
    Proveri da li je ulje koje ste sipali original,bez obzira na gradaciju...trebalo bi isprati ceo motor a ne samo karter i uljnu pumpu(moguce da je zacepio neki uljni kanal)...probajte sa liqui moly motor clean...uljna pumpa ako je propala ne vredi od pranja nista,pa bi valjalo videti sta se desava sa novom...u svakom slucaju nije dobro da se pali lampica...proverite da li nesto razredjuje ulje(ne znam kako je to na dizelu)...da li postoji mogucnost da se podigne na dizelu broj obrtaja u leru za recimo 100 rpm,elektronskim putem
    Proveravani su i kanali, puma za ulje pore cima majstora kao nova, isto stanje i sa radilicom. U softveru sa kojim smo gledali dijagnostiku nema mogućnosi za promenu broja obrtaja.

Citirati Originalno postavljeno od nina996
    A da zaboravih da hažem da smo stavljali manometar umesto merača pritiska ulja i na hladnom i na toplom motoru i na leru je uvek pokazivao 0,2 bara ka dodamo gas pritisak se poveća. na hladno do 80c se ne pali lampica na 90c se pali.

Član od
    28.03.2009

Ne valja uljna pumpa,0.2 bara je mnogo mali pritisak

Majstor je gledao pumpu i rekao da je uredu, Da li je moguće da nije primetio da nevalja i kako se to može da vidi da li je dobra ili nije?

Lezeci lezajevi...

Član od
    28.03.2009

Ako je pritisak 0.2 bara kad je hladan motor,nesto nije u redu...sad da li su lezajevi radilice ili pumpa mora majstor da vidi...samo poredjenja radi meni je na kadetu pritisak 1.8-2.2 bara na radnoj temperaturi na leru

Član od
    23.07.2008
    Garaža
    Audi A4, Primera p12

Moze majstor da gleda u uljnu pumpu do nove godine, nista ne vredi.
    Pritisak od 0.2 bara je skoro nepostojeci(narocito ako se uzme u obzir da je u pitanju turbo motor) i tu nema sta da se polemise- menjajte pumpu, koja je uzgred jos jedan u nizu problema tog fiatovog ,,proizvoda"

Inace pritisak ulja u tom motoru treba da bude 1.4bar. na 850 obr./min.
    Glupost nas je do ovde dovela, glupost ce nas i izbaviti.

Homer J. Simpson

Član od
    20.03.2009

Po tvojim recima pritisak je vrlo mali nemoj da se igras menjaj pumpu mislim da je do nje ,malo verovatno da negde gubi pritisak(lageri,turbina itd...)mislim da je pametnije promeniti pumpu ipak je jeftinije.poz
    Pirke

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Corsa 1.3 CDTI z13dt problem sa paljenjem
    Od Flojd016 u forumu Uopšteno o kvarovima - popravkama
    Odgovora: 19
    Posl. poruka: 08.02.2018, 15:24
  2. Odgovora: 2
    Posl. poruka: 05.12.2014, 19:54
  3. Peugeot 106-ne pali lampicu temperature
    Od SANJA0708 u forumu Francuska
    Odgovora: 6