Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Peugeot 206 1.6, 16 v, ne radi klima

Član od
    05.04.2010

Peugeot 206 1.6, 16 v, ne radi klima

Pozdrav svima. Imam problem sa hladjenjem. Pre par dana je zamenjen je hladnjak klime, creva su ok, a ja se przim u autu. Po izlasku iz servisa klima je hladila samo sat vremena i to ne bas tako dobro kako sam navikao. Sada Izduvava samo topao vazduh. Pritiskom na A/C cuje se da se kompresor ukljuci ali ocigledno nesto ne stima. Bio sam danas opet do majstora, mislio sam da nema gasa, ali ima freona u sistemu, znaci da ne pusta nigde. Kaze da mi je otisao kompresor. Malo sam sumnjicav, nije ga ni pogledao, a daje takve zakljucke. Rekao mi je da nabavim polovan kompresor, a to kosta oko 150 E sto mi je trenutno skupo. Nisam bio lenj, malo sam cackao po forumu i video objasnjenje na slicno postavljenjo pitanje. Odgovor je dao CBC clan Dexxter, pricao je o nekoj stifni koja drzi elektricni magnet. Da li je moguce da je to problem i kod mene, model kompresora je sd6v12? Molim poznavaoce da me upute na pravu stranu. Unapred hvala.

Član od
    26.11.2007

Re: Peugeot 206 1.6, 16 v, ne radi klima

Prvenstveno mora da se izmere pritisci u sistemu. Pa po tome da se donese neki detaljniji zakljucak. Inace desava se da ventili u kompresoru stradaju i onda kompresor radi ali ne pravi razliku u pritiscima i klima nema efekta. A da je crkla ta stifna koju sam ja opisao ne bi uopste ukopcavao kompresor.
    Work to ride - Ride to work

Član od
    05.04.2010

Hvala na odgovoru, mozda je ipak majsor i bio u pravu.

Član od
    05.04.2010

Nadovezujem se na predhodno...da li neko iz Nis prodaje polovan kompresor i za koliko. Pozdrav.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. Toyota Avensis 2,2D D-4D , klima ne radi
    Od dems u forumu Auto Klima
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 10.05.2012, 00:16
  2. Renault safrane-klima ne radi
    Od nikolapanic u forumu Auto Klima
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 17.02.2010, 10:32
  3. Odgovora: 9
    Posl. poruka: 16.10.2009, 09:36
  4. Klima ne radi - Renault Megane II 1.5dci