Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 25 do 32 od 32

Tema: DPF ili FAP filter za neupućene

Član od
    03.06.2008
    Garaža
    Opel Astra h 1.9CDTI 16V

Re: DPF ili FAP filter za neupućene

Koliko cesto se ta regeneracija desava?
    Presao sam dosad 12000km i nisam primetio da je bilo neke regeneracije.

z19dth motor, astra

Regeneracija se desava po potrebi ali neki prosek je izmedju 500-1000km mesovite voznje.....oni koji su stalno u gradskim guzvama cesto moraju da se jave servisu za pokretanje regeneracije jer se u gradskoj voznji ne mogu ispuniti svi uslovi za samopokretanje.
    Poslednji nek ugasi svetlo

Dobar dan,

posedujem Pežo 307 2.0 HDI, 2004 godište.

U vožnji pre par dana, kamen na putu mi je oštetio rezervoar u kome se nalazi aditiv, za čišćenje fap filtera (tako su mi rekli).
    Taj rezervoar sam skinuo sa šasije i sada tražim da kupim nov.

Interesuje me : da li i koliko smem voziti auto bez ovog dela i kakve su posledice?

Zahvaljujem se na odgovoru.

Ako su ti skinuli rezervoar za aditiv ANTIPOLUTION fault bi morala biti stalno prisutna na displeju.....povremeno ogranicavanje rada turbine ce rezultovati slabom snagom i paljenjem CHECK lampe......mozes tako da vozis dok ti se ne smuci da nece da ide i da pisti i svetli na tebe
    Poslednji nek ugasi svetlo

Hvala na odgovoru.

Naime, pošto je rezervoar fizički oštećen, ja sam ga morao sam ukloniti u vreme putovanja.

Vozio sam nekoliko stotina kilometara dok sam se vratio kući, ali nikakva signalna sijalica se nije upalila, a iskreno nisam osetio ni pad snage motora, mada ga nisam nakon toga ni vozio brže, već opreznije.

Član od
    30.10.2009
    Garaža
    Meriva B, BMW 520d
    Vidim da je tema malo zamrla, ali je upravo ona koja mi treba.

Elem, od skoro imam Opel Merivu 1.6 cdti, jacu verziju sa 100kw. Odlican mali motoric. Promenio je moj pogled na dizel motore, ali s obzirom da sam prethodno vozio uglavnom na benzin, meni je nepoznanica rad DPF filtera. T.j. ne samog filtera, vec nacin regeneracije i koliko se cesto to vama desava? Posto je auto nov, nije davao znake da bilo sta radi po tom pitanju, ali je pre neki dan upalio lampicu da me obavesti da radi regeneraciju, km 6100.
    Ovde na moru nemam autoput gde bih ga izduvao, a pogodilo mi se da sam bio blizu puta Kotor-Trojica, pa sam obrnuo dva kruga po brdu, uglavnom ne dozvoljavajuci da padne ispod 2.000rpm, a cesce izmedju 3 i 4. Posle 10-15 minuta voznje, ugasio je lampicu, i to bi bilo to? Gorivo koje sipam je ono sto ima u ponudi u CG... (imam u Tivtu INA pumpu, koja ima malo bolje gorivo od ostalih jer ga uvoze iz HR, pa uglavnom idem kod njih).
    Da, po recima ljudi iz Opela u PG, ovaj model nema aditiv koji se dodatno puni, vec "samospaljivanje", t.j. ciscenje.

Dakle, nagradno pitanje je: - Koliko cesto (mislim u kilometrima predjenim), vam pali lampicu za regeneraciju DPF-a?

Član od
    12.05.2008
    Garaža
    fiat
    dok sam vozio dizela nikad mi nije palio lampicu. auto je kod mene bio oko 100.000km i DPF se redovno aktivirao na svakih 500-1000km, prema Multiscan-u.

Član od
    06.10.2005
    Garaža
    Polo1.6TDIGolf1.2TSI
    Kad smo vec kod regeneracije DPF - koliko cesto je "precesto"? Kod mene je radi na svakih 500 km. Auto (iz avtara) sam kupio nov, sad ima tacno 6 godina, presao 87.000 km. Tako se ponasa prakticno od prvog dana. Da pojasnim, rec je o onim spontanim regeneracijama koje se odvijaju bez znanja vlasnika (bez lampice, samo digne obrtaje u leru na 1000). Znajuci da ceste regeneracije degradiraju ulje, nisam bas spokojan zbog ovoliko cestih regeneracija.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

1. High pass filter i low pass filter
    Od M@rio u forumu Car Audio/Video
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 28.07.2010, 18:39
  2. £$%£$%*? fap filter
    Od nem u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 13
    Posl. poruka: 30.07.2008, 15:09
  3. KN filter
    Od OMP u forumu Italija