Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 38910111213
Rezultati 145 do 151 od 151

Tema: Zastarevanje prekrsaja?

Ja samo da se javim da je meni prekrsaj po apsolutnom zastarevanju zastareo, vec godinu dana sam prijavljen na novoj adresi i nikakvih pisamo/poziva nije bilo a od prekrsaja se napunilo dve godine, od roditelja sam cuo da su zadnji put pokusali urucenje pre ~6 meseci a mozda su se i lokalni panduri respitivali gde sam i to je sve, znaci sistem im je u rasulu nemaju oni pojma ili ih mrzi da provere gde sam

@stevak: molim za pomoc, imam slicnu situaciju.

Prekrsaj napravljen 20.03.2012, danas 30.10.2013 bio u sudu. cekam presudu.

ako presuda ne bude donesena do 20.03.2014 da li je nastupila zastarelost?

Hvala
    Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass by!

I jos jedno pitanje za sve:

citajuci prethodne strane zeleo bih samo da potvrdim/razjasnim nesto

"Postupak se vodi, ti koristis sve procesne radnje koje mozes, lepo si to naveo sta si sve radio i trosio vreme, i bude cak i presudjeno, al ti se zalis, i ode u Visi sud i bup, prodje 2 godine od dana prekrsaja, automatski se proglasava zastarelost. Naravno pod uslovom da ti u Visem sudu ne odluce po zalbi pre zastarelosti, jer je dan donosenja drugostepene odluke i dan pravosnaznosti, a rok od 2 godine se odnosi upravo na rok za donosenje pravosnazne presude."

Dakle, sad mi stigne presuda od sudije (pare + 30 dana dozvola npr). Ja ulozim zalbu u datom roku i ako do isteka 2 god od dana kada je napravljen prekrsaj nije doneta pravosnazna presuda (dakle dopisujemo se medjusobno, ja se zalim i zalim) trazim obustavu na osnovu apsolutne zastarelosti?

Hvala
    Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass by!

Član od
    31.05.2009
    Garaža
    Saab 9000 cs 2.0T
    Već odgovorio na pp. U suštini, ništa pametno ili korisno pa da ne smaram ovde.
    ex SAABotražitelj

Član od
    28.01.2007
    Za one koje ova tema zanima, pripremaju se izmene Zakona o prekrsajima koje ce rasteretiti sudove a produziti rok zastarevanja. Primeceno je da veliki broj postupaka biva obustavljen zbog zastarelosti, pa su resili da to promene.
    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...ekrsajni-nalog

Nema produženja rokova.
    Ovo nije ništa novo, sve je iz novog zakona o prekršajima koji je usvojen, samo što taj prekršajni nalog neće stupiti odmah na snagu...

Član od
    28.01.2007
    Izvinjavam se, moja greska, nema produzenja roka zastarelosti mada je to bila namera, ali nije proslo u Skupstini; ali ce sudovi ubuduce biti manje optereceni jer ce dobar deo kazni (kao nekad) naplacivati policajci (sto prosiruje prostor za "pogodbe")...
    Sudovi ce ubuduce resavati samo teze prekrsaje i one koji nisu hteli da plate pola na nalog.

Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 38910111213

Slične teme

1. Novac od prekrsaja u saobracaju
    Od palija u forumu Zabava i odmor posle briga
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 05.03.2016, 03:01
  2. Privremeno oduzimanje svih kategorija zbog prekrsaja?
    Od stavrov u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 23.12.2012, 16:09
  3. Zastarevanje parking kazni???
    Od crni87 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 25
    Posl. poruka: 21.03.2009, 01:14
  4. Obaranje opisa prekrsaja kod sudije za prekrsaje... pomoc?
    Od DraxNS u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 10.07.2007, 13:24

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •