Strana 3 od 13 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 151

Tema: Zastarevanje prekrsaja?

Re: Zastarevanje prekrsaja?

Hvala

Poslao sam zahtev za obustavu po osnovu apsolutnog zastarevanja, pa javljam sta je Sud odlucio.
    The difference between men and boys is the price of their toys

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    Corsa, astra, senic

Citirati Originalno postavljeno od 206
    Bas tako. Ne mislis valjda da postupak moze unedogled da se odugovlaci sa "resetovanjem" roka zastarevanja iznova i iznova? Neki rok mora da postoji, i ispade da je to bas ovaj, 2 godine od prekrsaja.
    Ne mislim, nego jednostavno do skora 80% prekrsaja koje sam nacinio nikada nisu regulisani pre 2 godine. Uvek poziv stigne posle jedno godinu dana neki posle godinu ipo pa to razvucem na godinu ipo do 2 pa resenje stigne posle 2.5 godine. To znaci da sam barem 50% prijava tj prekrsaja mogao da izbegnem placanje.
    Mislim skoro svaki prekrsaj moze da se razvuce na preko 2 godine, prvo ne odazivanjem , posle trazenjem suocenja pa zalbama, tako da mi bilo nelogicno da tako lako mozes da izbegnes placanje prekrsaja, da nam je drzava ostavila toliko lufta
    Mada to je pre moglo onda kako hoces, danas vrlo tesko odmah te rebnu ne mozes 3 meseca da se izvalic
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic

Citirati Originalno postavljeno od 206
    Kao sto rekoh:

- prekrsaj navodno pocinjen 8.2 2008.
    - prvi put se na Sudu po pozivu pojavio 8.5 2009. i trazio dopunu dokaza
    - 8.2 2010 primam dopis (potpisana dostavnica da sam dopis primio bas tog datuma) u kom mi se od Suda u dopisu poslatom 1.2 2010 dostavlja dopuna dokaza i traze da se u roku od 3 dana od dana preuzimanja dopisa izjasnim o krivici - znaci do 11.2 2010
    - 10.2 2010 odnosno unutar datog roka, saljem pismeni odgovor i zahtev za obustavu postupka zbog apsolutne zastarelosti jer je proteklo vise od 2 godine od dana kada je nacinjen prekrsaj a da nikakva presuda jos nije donesena.

Znaci, Sud bi trebao da prihvati zahtev za obustavu zbog apsolutne zastarelosti jer je ocigledno i proslo vise od 2 godine?
    obrati panju na crveno

Glava VIII
    ZASTARELOST
    Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka
    Član 69
    Prekršajni postupak ne može se preduzeti ako protekne jedna godina od dana kada je prekršaj učinjen.
    Izuzetno od odredbe stava 1 ovog člana, za prekršaje iz oblasti javnih prihoda, carinskog, spoljnotrgovinskog i deviznog poslovanja može se posebnim zakonom propisati duži rok zastarelosti gonjenja.
    Rok iz stava 2 ovog člana ne može biti duži od pet godina.
    Zastarevanje prekršajnog gonjenja ne teče za vreme za koje se gonjenje ne može preduzeti po zakonu.
    Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi gonjenja učinioca prekršaja.
    Sa svakim prekidom zastarevanje počinje ponovo da teče.

Zastarelost prekršajnog gonjenja nastaje u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu traži za zastarelost gonjenja.

Tako da ne mora biti iskljucivo 2 godine.

Inace, Sud sam donosi resenje o obustavi postupka zbog zastarelosti, tako da nisi morao da saljes zahtev, ali nece da skodi.
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    29.11.2004

ja primenjujem isto taktiku kao M, odazovem se na sudjenje sto kasnije mogu (obicno me zovu iz mupa pa kao ajde sino Brano i donesi potvrdu), onda kad se odazovem nalupam gluposti. U konkretnom slucaju pesacki prelaz, pesak je gledao na drugu stranu, pricao sa nekim , bio je 10m od pesackog....bla bla...nisam dobio zapisnik, nisu mi rekli zasto me zaustavljaju....isti slucaj i za ostale ....

Onda cekam presudu koju do sada nsiam primio nijednom. Jos posle 2 god mi nesto stize ali sam se pogubio u datumima tako da nemam pojma sta mi jos stize...
    I'm not caucasian, I'm championship white

Zastarelost prekršajnog gonjenja nastaje u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko vremena koliko se po zakonu traži za zastarelost gonjenja.
    ex. Kadett 1.6 SV, 90 ks
    Astra G 1.6 16V 2003g.

Član od
    20.03.2006

Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima radi gonjenja učinioca prekršaja.
    Sa svakim prekidom zastarevanje počinje ponovo da teče.
    jel moze neko ovo da objasni al na srpskom, meni je ovo skroz nerazumljivo...

inace iz mog dosadasnjeg iskustva rekao bih da je ovo praksa:

http://www.novaspeed.rs CHIPTUNING & FAP/DPF Off

Član od
    14.08.2009
    Garaža
    Renault megan II res

I praksa i Zakon! U čl. 231 ZPP o prekidu postupka zbog nedostupnosti u slučaju promene adrese i sl., pa se do godinu dana može prekidati rok zastarevanja, a zatim teče drugi rok od godinu dana, nakon koga nastupa apsolutna zastarelost. bez obzira na prekide.

Čl. 234 Rešenje o prekršaju kojim se obustavlja prekršajni postupak po tački 8) zbog zastarelosti za vođenje prekršajnog postupka, donosi prvostepeni prekršajni organ.

Postoji mogućnost, da su u ovom slučaju nastupile neke okolnosti, koje menjaju stvar, ako je rešenje doneto, a nije uručeno stranci zbog nekog razloga. Ali da ne nagađamo i raspredamo, treba otići kod prekršajnog organa i videti o čemu se radi, pritom skrenuti pažnju na činjenicu, da je nastupila zastarelost.

Ja sam imao slican slucaj kao 206
    . Na kucnu adresu mi je sitglo resenje koje su doneli u mom odsustvu , posto se navodno nisam odazvao na 3 poziva. Na to resenje sam podneo zalbu, posto adresu nisam menjao, a nikad mi ni jedan pozov nije bio urucen i trazio suocenje i dodatne dokaze. Do suocenja nikad nije doslo. Nakon tacno dve god mi je stiglo resenje da je nastupila APSOLUTNA ZASTARELOST i da se obustavlja postupak.

Član od
    10.04.2007

Jel moze da se donese presuda i ako se stranka ne pojavi ?
    Citirati Originalno postavljeno od Valent Vudriga
    ovde je dnevnica 20e a ne satnica...
    Kako netko vozi auto s takvom dnevnicom, to fizicki nije moguce.

Član od
    14.08.2009
    Garaža
    Renault megan II res

Presuda ne može, ali u ovom slučaju radi se o donošenju rešenja, koje se može doneti bez prisustva okrivljenog i po pravilu tako se i donosi. Inače bi svako izbegavao da se pojavi pred organom za prekršaje, dok ne nastupi zastarevanje. To je bilo jasno definisano odredbama o skraćenom postupku, ali su ti članovi zakona izbačeni (brisani). Bez obzira na brisanje, to je određeno drugim odredbama o donošenju rešenja.

Član od
    20.03.2006

i sta kad donesu resenje, tj. koja je prakticna razlika izmedju resenja i presude ?
    http://www.novaspeed.rs CHIPTUNING & FAP/DPF Off

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic

napisao sam danas u temi o zalbama, resenje se donosi u prekrsajnom, a presuda u krivicnom postupku
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Strana 3 od 13 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Novac od prekrsaja u saobracaju
    Od palija u forumu Zabava i odmor posle briga
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 05.03.2016, 03:01
  2. Privremeno oduzimanje svih kategorija zbog prekrsaja?
    Od stavrov u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 23.12.2012, 16:09
  3. Zastarevanje parking kazni???
    Od crni87 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 25
    Posl. poruka: 21.03.2009, 01:14
  4. Obaranje opisa prekrsaja kod sudije za prekrsaje... pomoc?
    Od DraxNS u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 10.07.2007, 13:24

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •