Strana 2 od 13 PrvaPrva 123456712 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 151

Tema: Zastarevanje prekrsaja?

Re: Zastarevanje prekrsaja?

Tom logikom oni pozive mogu da salju iznova i iznova, da se rocista iznova zakazuju i da zastarevanje NIKAD ne nastupi jer se rok zastarevanja iznova "resetuje". Kako ja tumacim ovaj Zakon, treba da prodje ili godinu dana od poslednjeg datuma pojavljivanja na Sudu (ili da prodje vise od godinu dana pd prekrsaja a da uopste ne pokrenu postupak), ili ukupno dve godine od napravljenog prekrsaja - ja ne znam na sta bi se u suprotnom uopste odnosio ovaj rok od 2 godine?

Napravis prekrsaj 1.1 2010, imaju rok od godinu dana da pokrenu postupak, pokrenu ga posle mesec dana, i od tada opet tece rok od godinu dana za zastarevanje. Posle recimo 11 meseci, novo rociste - proteklo 12 meseci od dana prekrsaja, proces obnovljenm ponovo tece rok od godinu dana za zastarevanje. Novo rociste posle 6 meseci, ukupno proslo 18 meseci od prekrsaja, opet tece rok od godinu dana. Posle 6 meseci novo rociste - prc, proslo 24 meseca, prekrsaj usao u apsolutno zastarevanje. Da se racuna 2 godine od svake nove aktivnosti, i da se tih 2 godine iznova resetuje, onda ne znam na sta se odnosi onih prvobitnih godinu dana, i tom logikom proces nikad ne mora biti okoncan i nikad ne moze da zastari. Sto je, rekao bih, nemoguce.
    The difference between men and boys is the price of their toys

Drugim recima, odnosno malo drugacije nego sto sam gore napisao: odlaskom na Sud i primanjem poziva u roku od 12 meseci od dana nastanka prekrsaja, prekida se RELATIVNA ZASTARELOST od godinu dana, odnosno proces je pokrenut u roku od godinu dana (iako je do prvog rocista proteklo 15 meseci, ali hajde...). Ali, ako se pravosnazna presuda ne donese u roku od 2 godine od dana nastanka prekrsaja, nastupa APSOLUTNA ZASTARELOST i postupak se obustavlja.

Voleo bih kada bi neki od pravnika ovo malo rastumacio.

Član od
    10.08.2006

ima neka fora sa zamrzavanjem slucaja kada si nedostupan, oni zamrznu gonjenje i ne zastareva nista, ti se pojavis i oni odmrznu

bas pise u zakonu, mrzi me da trazim

Od dana izvrsenja prekrsaja pocinje da tece rok od 1 godine za pokretanje samog prekrsajnog postupka. Znaci, policija u tom periodu treba da podnese prekrsajnu prijavu gradskom sudiji za prekrsaje. Ako prekrsajna prijava bude podnesena 1 dan po isteku roka tj. prijemni pecat u pisarnici suda za prekrsaje glasi na 1 godinu i 1 dan posle, prijava je zastarela i po sluzbenoj duznost nece biti pokrenut postupak, vec ce se oglasiti zastarelost. Ovo se nikad ne desava, jer policajac koliko istog dana ili sutra dan posalje prekrsajnu prijavu, sve zavisi kolko je tog dana navatao gresnika, i dal ga mrzi da pise.....
    Postupak se vodi, ti koristis sve procesne radnje koje mozes, lepo si to naveo sta si sve radio i trosio vreme, i bude cak i presudjeno, al ti se zalis, i ode u Visi sud i bup, prodje 2 godine od dana prekrsaja, automatski se proglasava zastarelost. Naravno pod uslovom da ti u Visem sudu ne odluce po zalbi pre zastarelosti, jer je dan donosenja drugostepene odluke i dan pravosnaznosti, a rok od 2 godine se odnosi upravo na rok za donosenje pravosnazne presude. To kad ces ti to primiti je nebitno, jer je odluka vec pravosnazna i nemas pravo na zalbu.
    Znaci ako je protekao rok od 2 godine, presavi papir, napisi podnesak i trazi da se donese odluka o zastarelosti.
    Onaj prvi rok je relativna zastarelost, a ovaj drugi je apsolutna zastarelost.

Pozdrav
    ex. Kadett 1.6 SV, 90 ks
    Astra G 1.6 16V 2003g.

Član od
    10.04.2007

Opet se izvinjavam sto upadam u rec, ali jedno prakticno pitanje : postoji naredba za privodjenje, nisu me nasli, i ne dolaze godinama, proces zastareo , sve je OK sa sudom, ali ta naredba stoji i 1. put kad me zaustavi saobracajac , on proveri i odmah me privede ?

Ili sam ja jedini m.o.r.o.n na svetu, pa pokusavam da se "razduzim" kod interventne iako sam platio prekrsaj
    Citirati Originalno postavljeno od Valent Vudriga
    ovde je dnevnica 20e a ne satnica...
    Kako netko vozi auto s takvom dnevnicom, to fizicki nije moguce.

Kao sto rekoh:

- prekrsaj navodno pocinjen 8.2 2008.
    - prvi put se na Sudu po pozivu pojavio 8.5 2009. i trazio dopunu dokaza
    - 8.2 2010 primam dopis (potpisana dostavnica da sam dopis primio bas tog datuma) u kom mi se od Suda u dopisu poslatom 1.2 2010 dostavlja dopuna dokaza i traze da se u roku od 3 dana od dana preuzimanja dopisa izjasnim o krivici - znaci do 11.2 2010
    - 10.2 2010 odnosno unutar datog roka, saljem pismeni odgovor i zahtev za obustavu postupka zbog apsolutne zastarelosti jer je proteklo vise od 2 godine od dana kada je nacinjen prekrsaj a da nikakva presuda jos nije donesena.

Znaci, Sud bi trebao da prihvati zahtev za obustavu zbog apsolutne zastarelosti jer je ocigledno i proslo vise od 2 godine?

Citirati Originalno postavljeno od deki-ascona
    Opet se izvinjavam sto upadam u rec, ali jedno prakticno pitanje : postoji naredba za privodjenje, nisu me nasli, i ne dolaze godinama, proces zastareo , sve je OK sa sudom, ali ta naredba stoji i 1. put kad me zaustavi saobracajac , on proveri i odmah me privede ?

Ili sam ja jedini m.o.r.o.n na svetu, pa pokusavam da se "razduzim" kod interventne iako sam platio prekrsaj
    Pa i ja sam imao jednu slicnu situaciju, zvao Sud, zamolio ih da oni po datom predmetu kontaktiraju Policiju i obaveste ih da ne postoji vise razlog za privodjenje, i resena stvar.

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1

zvao advokata, ako postupak nije okoncan 2 godine od nastanka prekrsaja, zastareo je. jednostavno i jasno.
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?

Hvala, tako sam i mislio

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    Corsa, astra, senic

Cek cek, znaci ako je prekrsaj napravljen, i ti se odazivao i pojavljivao na na sudu trazio dopune i suocenja i za to vreme prodje 2 godine ti trazis obustavu postupka po zastarevanju?
    Ne sto mi to ne ide, mislim da je igra gluvih telefona i pogresnog tumacenja onoga sto je napisano
    kao ovo:
    "Prekršajni postupak ne može se preduzeti ako protekne jedna godina od dana kada je prekršaj učinjen." - a prvo saslusanje je obavljeno 15 meseci posle prekrsaja, doduse posle 2-3 zakazana termina na koje nisam mogao da stignem. Svejedno, recimo da su pokrenuli postupak posle 3 meseca, pa ovaj rok od godinu dana tece opet, pa onda opet nastave postupak odrzavanjem jos jednog rocista pa se rok od godinu dana resetuje opet...sve je to ok, dakle slaba vajda da trazim zastarevanje po ovom osnovu. Ali:
    Ti si se mozda pojavio prvi put posle 15 meseci ali je postupak zapocet pre toga i oni tebe zvali vise puta pre isteka 1 godine?
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

Citirati Originalno postavljeno od M-power
    Cek cek, znaci ako je prekrsaj napravljen, i ti se odazivao i pojavljivao na na sudu trazio dopune i suocenja i za to vreme prodje 2 godine ti trazis obustavu postupka po zastarevanju?
    Bas tako. Ne mislis valjda da postupak moze unedogled da se odugovlaci sa "resetovanjem" roka zastarevanja iznova i iznova? Neki rok mora da postoji, i ispade da je to bas ovaj, 2 godine od prekrsaja. Mislim, vidi, prvo rociste je bilo posle 15 meseci, a od datuma kada sam trazio dopunu dokaza i dostavljanja dokaza proteklo je 9 meseci - pa jesam li ja kriv sto su nesposobni da to urade za par nedelja, pa prekrsaji ne bi zastarevali? Ok, za onih 15 meseci jesam otezao odlaganjem rocista, ali apsolutno nikako nisam mogao da uticem na cinjenicu da njima treba 9 meseci da pronadju fotografiju i posalju mi je kao trazeni dokaz (a to na sta ta fotografija lici pokazacu vam kad i ako se proces obustavi...). A i naravno da cu gledati da otegnem koliko mogu, naravno, koristeci sva raspoloziva sredstva Pa sad, videcemo da li je to dovoljno i da li je stvarno tako, a trebalo bi da bude.

Citirati Originalno postavljeno od M-power
    Ti si se mozda pojavio prvi put posle 15 meseci ali je postupak zapocet pre toga i oni tebe zvali vise puta pre isteka 1 godine?
    Moguce da je tako, iskreno i ne secam se vise da li su me zvali pre isteka 1 godine, ali bitnije od toga je ovo gore, apsolutno zastarevanje od 2 godine.

Odazvao se ili ne, protekom od 2 godine, a da nije doneta pravosnazna odluka, prekrsaj je zastareo.
    ex. Kadett 1.6 SV, 90 ks
    Astra G 1.6 16V 2003g.

Strana 2 od 13 PrvaPrva 123456712 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Novac od prekrsaja u saobracaju
    Od palija u forumu Zabava i odmor posle briga
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 05.03.2016, 03:01
  2. Privremeno oduzimanje svih kategorija zbog prekrsaja?
    Od stavrov u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 23.12.2012, 16:09
  3. Zastarevanje parking kazni???
    Od crni87 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 25
    Posl. poruka: 21.03.2009, 01:14
  4. Obaranje opisa prekrsaja kod sudije za prekrsaje... pomoc?
    Od DraxNS u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 10.07.2007, 13:24

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •