Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 118

Tema: Kako voziti Dizela ?

Re: Kako voziti Dizela ?

Kako moze da bude slabije kocenje motorom kod dizela nego kod benzinca??
    Zar veci kompresioni odnos ne znaci da ce vozilo jace usporavati prilikom kocenja?

Uzmi za primer kamione,kod njih je pola kocenja motorom.

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2

i sta se desava _ presaltas iz 5 u 3 i pustish gas a auto se kotrlja ko da je u leru ? hotjes to da kazes ?
    i ja vozim dizela ali nemam takve dozivljaju .. kochim i motorom i kochnicom isto kao i na benzincu.

a na konto ove teme.. ma vozim ga bre kako mi odgovara,obrtomer nemam a i da imam vozio bi isto.
    kad mi treba da stisnem..stisnem..teram u 2 i do 60km/h , kad mi netreba..vozim i 50km/h u cetvrtoj.
    neakam auto ali nesto i nebrinem previshe,sve u granicama normale.jedino gledam prvih par kilometara,da ga bahs ne stiskam ako nemora..,ako mora-treba stiskam.

@zverko znam sta je tebe "prevarilo".. to ej zato sto se dizel vozi u nizim obrtajima... ti si pustio pedalu gasa na naprimer 2000 obrtaja,pa je normalno da nemash onaj "udar" kochenja kao na benzincu..,napuni tog dizela naprimer u 2 brzini nizbrdo na 4000 obrtaja pa pusti gas pa tjesh da vidish...
    kako ti je motorno kochenje na 2000 obrtaja na benzincu?..nikako..tako ti je i na dizelu
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

i sta se desava _ presaltas iz 5 u 3 i pustish gas a auto se kotrlja ko da je u leru ? hotjes to da kazes ?
    vis kako znas... drugo daleko od toga da sam ga vozio tako koa sto ti kazes. vozio sam ga kao da vozim benzinca , znaci tero sam ga gas patos gde god sam mogo. komsa ( vlasnik auta) teo da me ubije kad smo stigli isped zgrade a dok smo se kotrljali samo je cutao. :

@milorade: kamioni se vrte na 1500rpm mi ovde pricamo o automobilima.
    deutsche gemacht-gut gemacht...

Da Zverko ali pogresno pises,nije tacno da je slabije kocenje motorom kod dizela.

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

mozda ja pogresno pisem ali za mene je kocenje kad ja pustim kvacilo da auto naglo uspori. to kod dizela nisam uspeo da dobijem kao sto dobijem kod benzinca i to je fakat a bas sam se bio potrudio

Član od
    28.03.2009

I meni se cini da dizel losije koci motorom...pa bio to tdi ili jtd svejedno...vozio sam i kombi pre neko vece iveco daily c15v65(ili tako nesto)niz Vitezova Karadjordjeve zvezde u Mirijevu,i kad ga sashaltam iz 4 u 3,nista se ne desava,a u 2 pobija nosem i samo sam pritisnuo kvacilo i nastavio da kocim kocnicom,jer nemam srca da ga slusam kako se dere...benzinac je benzinac...dobre su i ove radne masine,ali za umerenije i smirenije ljude

Sta sve necu procitati....kombi da ne koci motorom kako treba???

Kod njega se inace drugom krece tako da nije ni cudo sto pobija nosem i oznaka je verovatno 65c15.

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

i ti si naglo postao pametan isto ko stefanves... cudo jedno... cime vas rane?

Po tebi svi postanu pametni cim ne misle kao ti...Zasto ne mozes da prihvatis tudje misljenje?

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

Sta sve necu procitati....kombi da ne koci motorom kako treba???
    ne skreci sa teme. nema sta da prihavtim ja tvoje misljenje kad si juce seo za volan, jos se nisi ukljucio u saobracaj.

Pa da, nemas sta drugo da mi kazes nego ides na kartu mojih godina i neiskustva sto nema nikakve veze sa temom al ajde...

Onda trazi od Dore da nam se ogranici pisanje po temama,da mozemo mi klinci da pisemo samo u wastegate i nigde drugde.

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

opet skreces sa teme i pises kojesta. ja sam izneo svoje vidjenje motornog kocenja kod dizela iz licnog iskustva a ti si zapeo ko pijan za plot. stim sto sam ja malo vise provozao nego ti u svakom slucaju. tema nije takva gde se meri necija kompetencija vec se prica o necijam dozivljaju. i da ima i tek kako veze to sto nemas iskustva jer iskustvo se stice godinama. forum ko forum, demokratija dok ne dodje gazda i zatvori novine. ni u jednomtrenutku nisma trazio da se ti ili bilo ko slozi samnom vec da mi dokazete a moze i prakticno da dizel ima bolje motorno kocnje od benzinaca. ja nemam taj utisak mozda zato sto za tebe i za mene pojam mootrnog kocenja nije isti... eto, da zavrsimo sa raspravom da ne ispadne tarapana i to kako ja uvek k***m. ti naravnio posle ovoga mozes da napises svoje misljenje i treba da ga napises i niko ti to ne moze osporiti ali mene nisi ubedio u to sto pricas.jer, poceli smo sa automobilima a zavrsili sa radnim masinama...

Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. drugari pomoc, kako voziti terenca?
    Od vladaa u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 26.11.2009, 17:03
  2. E ovo bi valjalo voziti
    Od nagata u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 35
    Posl. poruka: 06.10.2008, 19:49
  3. Kako voziti?
    Od Markish u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 15.07.2008, 09:08
  4. Na koliko rpm voziti auto?
    Od Losmi u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 21
    Posl. poruka: 22.09.2006, 10:24
  5. voziti preko 150 km/h na gas... jel opasno?
    Od u forumu Autogas (razno)
    Odgovora: 15
    Posl. poruka: 12.06.2006, 10:12

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •