Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 118

Tema: Kako voziti Dizela ?

Re: Kako voziti Dizela ?

das gas dok stiskas kvacilo da se obrtaji motora podignu i nema onog naglog kocenja motorom,samim tim ni opterecenja
    elem,ja sam posle 2.7tdi seo u benzince i morao sam stil usporavanja da menjam,benzinca svaki put sa medju gasom,cak i kad ne treba,dizela sam ili na ler pa kocio i vratio u optimlanu brzilu ili dok je u brzini kocio i vracao onda pred samo stajanje u 2gu,a sad kako vozim benzinca,sa medjugasnom i punjenjem,cenim da bi to ubilo dizela znaci samo usporavanje sam mnogo neznije radio ,ubrzavanje manje vise isto,samo sto ne mora da ga penjes do kraja
    kad koči,cepa gume i prevrće se!
    papiri cisti ko suza ,oprani sa farmerkama 2 puta

Član od
    15.11.2006

Kocenje motorom opterecuje plivajuci zamajac, odnosno opruge u njemu se brze zamaraju. To je jedan od razloga za izbegavanje kocenja motorom. Taj deo jedan je od skupljih na modernim dizel motorima, a cena se krece od 400 pa do 1.000 evra.

Takodje, plivajuci se opterecuje naglim davanjem gasa, pokusajem "potpisivanja" i slicno. Prilikom parkiranja na nagibu, ubacivanje u brzinu, takodje je lose po plivajuci, mada je meni rizicno da ga ostavim samo na rucnoj. Praktikujem da prvo povucem rucnu, pa kad se auto "osloni" na kocnicu, tek onda ubacim u brzinu.
    Loneliness has followed me my whole life, everywhere. In bars, in cars, sidewalks, stores, everywhere. There's no escape. I'm God's lonely man.

Druze mani se coravog posla,nisi ti kupio auto da mu ti budes sluga.Za koga cuvas auto,za komsiju,kuma,dete ili mozda za mene ali veruj mi da od necijeg "hvala" nemas nista .

Licno praktikujem da sve gazim koloko god moze da ide i nikada nisam imao problema narocito kad je sve fabricki na vozilu.( cipovanje,druge turbine..),samo vodim racuna da uvek imam dovoljno ulja i da to ulje bude vrhunsko ( Motul ili Mobill)

I druze kakvo je to pitanje "sta mu prija'' pa nije to konj pa da mu nesto prija a nesto ne.Meni se ni jedan jedini auto nije bunio sto sam ga stiskao,kidao i ostrio brzine sa i bez kvacila.....

pa kako da kazem drugacije, a da svi razumeju sta sam hteo, nego "sta mu prija"

Član od
    28.03.2009

Slazem se da ne treba robovati autu,ali ga ne treba ni unistavati...mislim da kod dizela treba ubrzavati u stepenu vise nego kod benzinca,a isto tako i kociti motorom...veca je kompresija veci obrtni moment,pa kad se sashalta u nizi stepen(recimo iz 4-te u trecu)prvo pobije nosem u zemlju,pa onda zavali u sediste...nema potrebe za medjugasom,nisu to dajcevi,menjac ima sinhron...samo stepen vise u odnosu na benzinca

Totalno se slazem , i ja sam ne tako davno sa benzinca 1,8 -115 ps presao na diesela 1,9 sa nesto manje PS , misljenja sam da u odnosu na benzince treba malo povesti racuna oko toga , nista preterano sto bi trebalo da te smara ili da ti odvlaci paznju od toga koliko dobro moze da se vozi i diesel a ne samo benzin , ali se ne slazem sa time da mu moras robovati, u kom obrtnom momentu treba da ga saltas , da kocis motorom ili ne , ja licno naprimer nikad motorom ne kocim jer mo smori ono vuuuuum iz cetvrte u trecu, ako kocis koci , zato i postoje kocnice a kad vozis vozi zato su mu napravili gas i brzine , pa brate ne neces ga pod stakleno zvono za muzej ( ili mozda hoces?).

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

zasto bi dizelom kocio motorom kad nema nikakvog efekta tj dizel ne koci motorom kao benzinac.
    deutsche gemacht-gut gemacht...

Član od
    04.06.2005
    Garaža
    Svasta nesto

zverko pojasni jer gresis!
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
    Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.
    Lopovi će biti krivično gonjeni, država ne voli konkurenciju.
    Žene su zakon a, muškarci vole rupu u zakonu!

Zverko jel hoces da kazes da je kocenje motorom kod dizela slabije nego kod benzinca?

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

da, nema ga... ne postoji ! izsaltaj ga iz pete u trecu da vis sta ce da se desi...

Član od
    04.06.2005
    Garaža
    Svasta nesto

zver. daj da ti dam nekog dizela malo da provozas pa da cujem komentar!
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
    Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.
    Lopovi će biti krivično gonjeni, država ne voli konkurenciju.
    Žene su zakon a, muškarci vole rupu u zakonu!

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4

nema potrebe vozio i uverio se... fiat stilo 1.9 JTD 100ks + chipT i to na ibarskoj od Cacka do BGD.

Strana 2 od 10 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. drugari pomoc, kako voziti terenca?
    Od vladaa u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 26.11.2009, 17:03
  2. E ovo bi valjalo voziti
    Od nagata u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 35
    Posl. poruka: 06.10.2008, 19:49
  3. Kako voziti?
    Od Markish u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 15.07.2008, 09:08
  4. Na koliko rpm voziti auto?
    Od Losmi u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 21
    Posl. poruka: 22.09.2006, 10:24
  5. voziti preko 150 km/h na gas... jel opasno?
    Od u forumu Autogas (razno)
    Odgovora: 15
    Posl. poruka: 12.06.2006, 10:12

Oznake za ovu temu

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •