Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 16

Tema: Vuča neregistrovanog vozila

Vuča neregistrovanog vozila

Da sam se sa nekim kladio, do pre pola sata bi mogao glavu da stavim da ovo iz naslova može, kao što smo milion puta do sada radili, trougao napred trougao nazad, upališ sva 4 ako ima, i teraj gde hoćeš...

Ali ja danas popio prijavu zato sta sam upravljao neregistrovanim vozilom, nema veze što je vozilo vučeno, što nema motor, što ovo ili ono, službeno lice jednostavno nije interesovalo, ponašao se kao da sam ja upravljao neregistovanim vozilom i uopšte nije bitno ono vozilo ispred koje je vuklo ni njegov vozač,...
    Fifteen years of research he'd filed from one planet alone and they'd cut it to two words. "Mostly Harmless."
    11.04. 0:12 #2
    Rule #51: Sometimes — You're Wrong!
    VRH

Član od
    18.12.2007

Re: Vuča neregistrovanog vozila

Neregistrovano vozilo mora na prikolicu ili kamion, to mi ostalo u nekom secanju
    Koja je kazna, 5-20.000?
    Ne znam da pisem kako treba pa ne bih da se potpisujem
    VRH

Član od
    05.12.2007
    Garaža
    ctr

I ja sam to radio bezbroj puta ali nisam nagrabusio...
    Ali sad znamo za ubuduce, bar mi koji nismo znali...
    Mess with the best, die like the rest!!!
    VRH

Član od
    31.05.2009
    Garaža
    Saab 9000 cs 2.0T

Aha! 'Ajd sad dodatno pitanje. Kako se tretira vuča neregistrovanog ako se prednji deo vozila podigne na neku prikoličicu, a zadnji točkovi se kotrljaju? Onako kao što pauk vuče pogrešno parkirane.
    ex SAABotražitelj
    VRH

Dobiješ samo pola kazne
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs
    VRH

Član od
    13.06.2009
    Garaža
    Cougar XR 2.5 V6 24v

Mislim da nisu imali pravnu osnovu da ti pišu prijavu... pročitaj malo ovaj dokument "Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima" http://www.advokatska-komora.co.yu/z...a/z_bezbed.htm sa sajta Advokatske komore Srbije pa prosudi sam. Ne bih da pametujem ali mislim da možeš uz kvalitetno tumačenje "Čitaj nekog pravno potkovanog" da odbaciš tu prijavu... ali opet to je samo moje mišljenje
    Boost is automotive equivalent of cocaine
    VRH

Član od
    19.02.2008

evo ja sam procitao i nisam video u clanovima da to pise (10. Vucenje vozila)
    VRH

Ma objašnjavao sam mu pola sata da nije u pravu, pošto sam već bio zaustavljan u takvim situacijama, dora i ja vukli moj auto na tehnički, onda je on zvao nekog telefonom, i ipak pisao član 226 1 35, što je u kaznenom delu i odnosi se na kaznu za vožnju neregistrovanog vozila... nigde nije naveo po kom članu je to zabranjeno, samo kolika je kazna za vožnju neregistrovanog auta, e sad je pitanje šta je voženje auta. (ugašen motor, vuče ga drugi auto, sve propisno obeleženo...)

Ja se lično ne sekiram uopšte, nego sam više onako napisao, prvi put čujem za tako nešto...
    Fifteen years of research he'd filed from one planet alone and they'd cut it to two words. "Mostly Harmless."
    11.04. 0:12 #2
    Rule #51: Sometimes — You're Wrong!
    VRH

Član od
    27.03.2005

Recice ti neko strucniji, ali i ja sam prijavu dobio na slican nacin. Tada mi je objasnjeno: Ucestvujes u saobracaju sa vozilom koje nije registrovano i nije jelte osigurano. E sad ja sam tu rekao da mene vuku i da je vozilo neispravno, e tu mi je pripretio i vanrednim tehnickim i ostalim zahebancijama...

U svakom slucaju jedino na kamion, cak nemoze ni ona prikolica sto dize prednje tockove a ima i signalizaciju koja se kaci na gepek slepanog automobila...
    BMW volim al ne znam da ga vozim!
    VRH

Član od
    02.04.2005

Logicno da ne smes da vuces neregistrovano vozilo.
    Sta da si udario nekoga zato sto imas luft u volanu.
    VRH

Član od
    15.10.2007

Meni je bas saobracajac rekao da sme jer ti ne upravljas slepanim vozilom vec onim koje vuce. Tako da se u sudaru sve pripisuje vucnom vozilu. Mada taj jedan me je zajebao, ostali su rekli da neregovan ne sme da se slepa
    VRH

Član od
    13.06.2009
    Garaža
    Cougar XR 2.5 V6 24v

Citirati Originalno postavljeno od uglavnom_bezopasni
    i ipak pisao član 226 1 35, što je u kaznenom delu i odnosi se na kaznu za vožnju neregistrovanog vozila
    Član 226
    Novčanom kaznom od 1.800 do 9.000 dinara ili kaznom zatvora do 60 dana kazniće se za prekršaj:
    35) vozač koji u saobraćaju na putu upravlja motornim ili priključnim vozilom posle isteka važenja saobraćajne dozvole (član 201 stav 1);

Član 201
    U saobraćaju na putu sme da učestvuje motorno ili priključno vozilo samo za vreme važenja saobraćajne dozvole izdate za to vozilo.
    Kad upravlja motornim ili motornim i priključnim vozilom, vozač mora da ima kod seba važeće saobraćajne dozvole izdate za ta vozila i dužan je da ih pokaže na zahtev ovlašćenog lica.

E bogami sad kad si dao tačan član na koji se pozvao i kad sam malo prokopao u zakoniku na koji član se 226 poziva... ima logike da nas šibaju po džepu nažalost...
    Boost is automotive equivalent of cocaine
    VRH

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Registrovanje neregistrovanog vozila + atest LPG-a
    Od ludidzora u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 17.02.2012, 20:22
  2. Zadnja vuca-iskustva
    Od jovan30 u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 38
    Posl. poruka: 24.02.2011, 11:57
  3. Parkiranje neregistrovanog automobila?
    Od shone190 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 13
    Posl. poruka: 04.11.2009, 20:28
  4. uvoz neregistrovanog stranca
    Od zokssa u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 08.09.2009, 20:26
  5. Zadnja vuca - zimski uslovi
    Od sw.brick u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 63
    Posl. poruka: 04.09.2006, 11:33

Members who have read this thread in the last 5 days: 0