Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 14

Tema: Akumulator, kratak spoj

Član od
    10.01.2007

Akumulator, kratak spoj

Danas mi vrisno stari akumulator na Punto 2 jtd, i uzeo sam Varta Blue Dynamic 52Ah. Kada sam pritezao onaj fiksator akum. slučajno ključem dodirnem + elektrodu i napravim kontakt, baš je sevnulo i zavarničilo
    Auto je posle toga normalno upalio

Interesuje me da li sam zeznuo akumulator?

pozdrav
    ...za Klein se otuda Edipov kompleks ne fokusira primarno na oca, ili na penis, ili na simbolički falus, ili na pretnju kastracijom. Fokusira se pre na majku i na grudi, koji su dobri objekti ako zadovoljavaju, ili loši objekti ako se odbijaju...
    VRH

Član od
    28.09.2005
    Garaža
    Giulietta ,PUG 106,

Re: Akumulator, kratak spoj

Nisi, ne brini, kad zimi anlasuje hladan motor to mu dođe skoro isto, al' ipak nemoj to često raditi !
    "Bio bih zahvalan ako neko moze da mi pomogne da resim problem da me ne zavlace "majstori" i da bespotrebno dajem pare na silne preglede"
    "Ja sam duboko ubeđen da reč predsednika Rusije, kao i reč predsednika Srbije, vredi daleko više nego finansijske garancije preduzeća."
    VRH

Član od
    13.08.2009

Nije starsno jer je slab akumulator ,da je bio jachi bogami....moglo je svasta da bude....mada sto se tiche varte nije losa mada ENERGIZER je za sada najbolji sto se tiche vozila 2000 god.+
    VRH

Član od
    09.12.2005

pa noramlano je da zasijeva jer aparat za varenje vari sa strujom od oko 140A, a acu ima od 480-960A struju, zavisno od acu. tako da to varnicenje nije nista strasno, naravno nije predvidjeno da se tako igra sa njim, ali nije mu nesto posebno naskodilo. ako se dugo drzi pod kratkim spojem, istopi olovne kleme, i cao djaci,,,,
    VRH

Član od
    27.03.2006

Citirati Originalno postavljeno od ickonish
    Nije starsno jer je slab akumulator ,da je bio jachi bogami....moglo je svasta da bude....mada sto se tiche varte nije losa mada ENERGIZER je za sada najbolji sto se tiche vozila 2000 god.+
    Čovek nije pitao valja li njegov accu. A Energizer sve i da je najbolji, najbolji je od onoga što se kod nas prodaje. Ima tolko marki akumulatora koje nismo videli, niti ćemo...
    VRH

Član od
    10.04.2007

Nekad sam radio u nisekpresu (nesto kao "Lasta-bg) , i tad sam video da tamosnji autoelektricari proveravaju akumulatore na busevima (od 180Ah) tako sto kljucem udare istovremeno obe kleme, pa na osnovu varnice procenjuju stanje akumulatora !!! U pomenutoj firmi kruzi prica da je jedan junak tako uspeo da zavari kljuc za kleme i da je aku explodirao.

Dakle, nije stetno po akumulator, ali daleko od toga da je bezopasno .
    Citirati Originalno postavljeno od Valent Vudriga
    ovde je dnevnica 20e a ne satnica...
    Kako netko vozi auto s takvom dnevnicom, to fizicki nije moguce.
    VRH

Član od
    13.08.2009

Citirati Originalno postavljeno od Bane R
    Citirati Originalno postavljeno od ickonish
    Čovek nije pitao valja li njegov accu. A Energizer sve i da je najbolji, najbolji je od onoga što se kod nas prodaje. Ima tolko marki akumulatora koje nismo videli, niti ćemo...

Coek je pitao nije li zeznuo akumulator! Nije valjda ,jer prilikom kratkog poja i naglog praznjenja akumulatora :
    1 istope se kleme dok si reko keks
    2 da je bio jaci po snazi 100% bi zavario kljuc i doslo do buuuum
    3 moguce i da je nesto zeznuo jer taj akumulator ima SLABIJU resetku i mozda je doslo do krivljenja celija
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    e sad ENERGIZER i jeste NAJBOLJI i to ne samo kod nas nego u CELOM svetu i nema potrebe da gledamo i tragamo za ostalim akumulatorima, pa zasto da mi kasnimo za zapadom po 20 god minimum.........
    VRH

Član od
    27.03.2006

E kad tako lepo kažeš, kako čovek da ti ne poveruje Sad si me ubedio.
    VRH

Član od
    10.08.2006

gde ima taj energizer da se kupi? Nalazim samo one od voltu ipo
    VRH

Član od
    16.11.2007
    Garaža
    Alfa 156 2.0TS

VRH

Član od
    09.12.2004

Je'l ovo neka slicna fora kao ono kad ciga hvali svoga konja?
    The difference between men and boys is the price of their toys
    VRH

Član od
    13.08.2009

gde ima taj energizer da se kupi? Nalazim samo one od voltu ipo

Usvakoj prodavnici auto-delova koja je malo vise opremljena...

Citirati Originalno postavljeno od 206
    Je'l ovo neka slicna fora kao ono kad ciga hvali svoga konja?
    Vidim da imas malo vise postova i da posecujes ovaj forum malo duze......elem, verovatno imas dosta iskustva ali ajde ti meni kazi da imas ponudu od dva automobila istog proizvodjaca recimo vw golf5 i golf 6 stim sto golf 5 ima 2 god garancije i recimo kosta 10k eura a golf 6 ima 3 god garancije i kosta 11k eura sta bi pre kupio ????e tako i sa vartom I energizerom, isti proizvodjac, ali ENERGIZER je za celu generaciju (tehnolosku) ispred varte + ima duzu garanciju a razlika u ceni SMESNA POENTA svega ovoga ovde je da je covek mogao da za malo vecu sumu kupi NEUPOREDIVO bolji akumulator da ne kazem NAJBOLJI....ali skrenusmo sa teme njemu je receno sta je moglo da se desi njegovom akumulatoru pa mislim da moze LOCK
    VRH

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. "Kratak spoj" - kocnica > pale se sve ostale lampice..
    Od rmegane u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 29.05.2012, 20:21
  2. Prokljucao akumulator!
    Od alfa&omega u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 13.10.2009, 23:33
  3. Akumulator 12v mali
    Od mishio u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 15.08.2009, 19:24
  4. Akumulator ?