Strana 1 od 6 123456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 69

Tema: Oduzimanje vozila državljanima BiH sa prebivalištem u SRB?

Član od
    24.07.2008

Oduzimanje vozila državljanima BiH sa prebivalištem u SRB?

Sad me matori nešto smara da ne vozim kola kao navodno je čuo (ovo obožavam kad je nešto, negde, nekad od ko zna koga ČUO ) da ova naša bagra oduzima vozila sa BiH tablama državljanima BiH koji imaju prijavu prebivališta i u Srbiji. Stvarno mi ne ide u glavu da dozvole dvojno državljanstvo i potpuno legalnu prijavu prebivališta itd itd i sad kao uzimaju vozila jer imaš prebivalište u Srbiji

Iako sam 140% siguran da je to moj matori nešto istripovao i čuo neku seljačku priču rekla/kazala, reko' 'ajde da proverim zna li neko nešto o ovome...

E i da... vrhunac priče - kazna je 700KM iliti 350EUR...
    Будале се не рађају. Праве их лепе девојке у слободно време.
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Corolla E 210

Re: Oduzimanje vozila državljanima BiH sa prebivalištem u SRB?

u srbiji je sredstvo placanja dinar, pa ti vidi onda koliko je tacna prica kada ima detalj da je kazna u km.
    a ako si mislio na BiH, da se tamo vozila oduzimaju, to je vec problem BiH, a ne Srbije.
    azuriraj profil da bi ti postovi bili jasniji.
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.
    VRH

Član od
    24.07.2008

Pa to je navodno čuo od NEKOGA iz BiH da se (opet) NEKOME dogodilo NEGDE u SRB. E sad kako su oni došli do tih 700KM nisam siguran, da li su preračunali iz dinara u KM ili je taj NEKO kad je pričao loše izmislio priču pa smislio kaznu u KM ne znam... lično uopšte ne verujem u priču jer je formalno-pravno apsolutno neosnovana gde god da se taj slučaj dogodio (ako se uopšte dogodio), ali eto smara me sad kad mi je auto najpotreniji...

Inače ja sam vrlo komplikovan slučaj to nije ažurljivo u profilu rođen sam i živim u SRB, ali od rođenja imam BiH državljanstvo i mesto prebivališta u SRB Tek pre 10-ak godina sam uzeo dvojno državljansvo Srbije.
    VRH

Član od
    23.07.2008
    Garaža
    Audi A4, Primera p12

Oduzimaju se vozila sa stranim tablama koja na ovlascenje voze drzavljani Srbije koji nemaju dvojno drzavljanstvo ili prebivaliste,radnu-boravisnu vizu negde u inostranstvu.
    Ako imas dvojno drzavljanstvo i vozilo se vodi na tebe ili clana uze porodice, nemas problema-vozi slobodno.
    Glupost nas je do ovde dovela, glupost ce nas i izbaviti.

Homer J. Simpson
    VRH

Član od
    24.07.2008

Evo i malo preciznije... ipak postoji nešto...

Oduzimaju se vozila tj. tablice onima koji imaju DVA prebivališta. Kazna je 150 000rsd. Dakle upišu JMBG i ako izbaci da imaš prebivalište u Srbiji, a ti pokazao BiH dokumenta (zbog vozila koje je na BiH table) na kojima stoji da imaš prebivalište i u BiH tj. ustanove da imaš dva prebivališta.

To je zdravom razumu jasno da nije legalno, ali kad sam ja vadio dokumenta to je budаlamа u SUPu bilo sasvim logično i normalno i napravili su mi dva prebivališta jer ''sine mi to radimo već 15 godina tako''. A ja još pitao jel' to može tako jer mi nije bilo baš logično.

Naravoučenije: Sad moram da odjavim jedno prebivaište (u mom slučaju BiH) i da vratim ličnu i vozačku, a da mi se u BiH pasoš upiše adresa iz Srbije i onda će sve ponovo biti u redu. Još jedan primr da zbog nesposobnosti gluposti službenika moram da izgubim sada 3 dana i Boga pitaj koliko para da to sve regulišem, a za sve to vrem auto stoji u garaži i ja se mlatim po busevima... a koja ironija imam auto i na BiH i na SRB table i ne mogu da vozim nijedan
    VRH

Član od
    27.03.2006

Voziš auto sa tablama zemlje u kojoj si rezident. Prosto . Ili misliš da trenutno imaš problem?
    VRH

Član od
    24.07.2008

Nisam razumeo šta me pitaš.
    VRH

Član od
    27.03.2006

Pa nisam ni ja razumeo što ti ne možeš da voziš auto sa srpskim tablama u Srbiji?
    VRH

Član od
    24.07.2008

Pa zato što imam BiH vozačku u kojoj piše tamošnje prebivalište.
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Corolla E 210

sve je to jasno i tu nije glupi sluzbenik vec tvoje nepoznavanje propisa i termina.
    Prebivaliste je gde stalno zivis, a boraviste gde zivis privremeno. Prosta logika je da stalno ne mozes biti na dva mesta (osim ako se nisi multiplicirao). Znaci ili jedno ili drugo. Ako se vec legitimises u Srbiji kao drzavljanin Srbije, onda moras imati i sva dokumenta Srbije, a ne kako koja tebi odgovara.
    To sto imas dva prebivalista je posledica toga sto kada si se prijavljivao u Srbiji, zbog tada neregulisanih odnosa izmedju BiH i Srbije, nije bila obavezna odjava prebivalista, a sada jeste, pa se stvari dovode u red, tj, postuju se zakoni koji kazu da se ne moze imati dva prebivalista.

sve u svemu, po zakonu je i moras da se odlucis da li ces imati prebivaliste u BiH ili u Srbiji, a u drugoj drzavi boraviste
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.
    VRH

Član od
    24.07.2008

Razlikovao sam ja prebivalište i borvaište i to sam baš i pitao njih, ali to je tada valjda moglo tako i onda su mi uradili tako kako su uradili iako to meni ni tada nije bilo baš najjasnije kako može i baš sam ih pitao za to multipliciranje na šta su mi rekli da ne smaram nego da ćutim i potpišem šta treba i da palim...

Ja sam se odavno i odlučio za previvalište i boravište, ali eto oni nikako da se skontaju šta bi i kako bi sve ovo mi je zapalo u prilično nezgodnom trenutku (jer imam puno posla) i to me dodatno nervira jer se tako neke ''krupne'' stvari danas ne poštuju, a već od sutra poštuju bez ikakve najave i upozezrenja

Ali avaj, možda ovo nekome bude korisno
    VRH

Član od
    08.02.2009

Neko mi je nekad rekao da ako regulises i izvadis dozvolu medunarodnu u bih ona ti je priznata u evropi a kao nasa srpska nije niko nas ne priznaje vise kao u titino vreme stalno nego na neki kraci period. Citajuci ovo pade mi na pamet ta fora ili trac ne znam i kako to da se tamo priznaje bih dozvola a u srbiji ne a ocemo u evropu... Nije mi bas ovo sve jasno....
    Srdacan pozdrav makim
    VRH

Strana 1 od 6 123456 PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. oduzimanje vozacke dozvole po novom zakonu - nova vozacka
    Od vojislavbb u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 07.10.2016, 07:15
  2. Oduzimanje vozila u italiji
    Od ada u forumu Kamioni
    Odgovora: 15
    Posl. poruka: 11.04.2016, 00:27
  3. Otudjivanje vozila iz firme, tj prodaja vozila fizičkom lic
    Od doc u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 10.10.2013, 18:33
  4. Privremeno oduzimanje svih kategorija zbog prekrsaja?
    Od stavrov u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 23.12.2012, 16:09
  5. Prekoracenje brzine - moguce oduzimanje dozvole ??
    Od cccvlada u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 20.06.2008, 22:22

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •