Strana 3 od 52 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 618

Tema: Bahato parkiram

Član od
    29.04.2007

Re: Bahato parkiram

Citirati Originalno postavljeno od Bane R
    Nemoj da se nadaš da se te pare u Engleskoj troše na pametan način. Ta "eko" priča je posledica začaranog korupcijskog kruga na globalnom nivou kakvog nismo ni svesni. Desetina hiljada ljudi na svetu se nalazi u toje "eko" industriji samo zato što su ostali poverovali da je co2 nešto opasno i da ga stanovništvo/čovek/transport ispušta. To je samo na jedan korak od oporezivanja nošenja bele košulje u centru grada jer to ugrožava opstanak kolibrija na Kamčatki... Ako mi kažemo "da, verujemo da nošenje bele košulje ugrožava kolibrije i da, evo imamo u novčaniku para da platimu tu taksu", veruj mi, ta taksa će jako brzo biti uvedena.

Ma slazem se u potpunosti, nema tu govora. Cela eko prica je sarena laza, ali mnogo para vrti u bransi i sada nema nazad. Inace, te pare oni verovatno moraju da prikazu i deo da uloze u neke normalne stvari, a kod nas.........zna se.
    You tried your best and failed miserably. The lesson is: never try.

Član od
    24.10.2007
    Garaža
    vozim onaj koji trenutno ima više goriva

Džoni....zemljače.....deo rešenja problema treba tražiti i u promeni svesti/načinu razmišljanja vozača.Deo rešenja problema parkiranja u KV-u je i korišćenje parkinga koji se nalazi na Gradskoj Pijaci i čije korišćenje dnevno košta 30 din....odatle treba 10-ak min do Opštine....uvek mi je lakše da prepešačim 10-15 min nego da sebe izložim stresu oko traženja parking mesta.......pozzz!

Citirati Originalno postavljeno od Bane R
    U Barseloni možeš da se parkiraš relativno gde hoćeš (da ne spominjem što nema zastoja u vožnji, ima mnogo kola, ali ne zastoja), ali je tamo ispod svake poslovne zgrade ili stambene garaža.
    I ne baš ... Barselona ima predivan i veoma funkcionalan metro a da ne pominjemo Aveniju Diagonal koja prolazi dijagonalno kroz ceo grad ...Metroom u Barseloni se stiže gde 'oćeš za 20 minuta pa ti auto i ne treba i postaje teret i trošak u usporedbi s metroom, a taj isti metro je prilično i jeftin, a da ne pominjemo staze za bicikle kojima je pokriven ceo grad i da ne pominjemo da tamo ima xy puta više bicikala nego automobila i da je ceo grad prilično ravan pa je pomenuti bicikl prilično dobro prevozno sredstvo za razliku od BGD-a ... I nema nikakvih reka pa, prema tome, ni mostova ...
    I da napoemem da je u svakoj stambenoj zgradi prizemlje rezervisano kao parking za bicikle ... I, da, sva prigradska naselja su povezana autobsima koji su usklađeni s metroom ...
    Dakle, fora je u dobrom metru koji BGD neće imati ni za 50 godina ...
    I zaista nema toliko kola jer kad voziš - ne smeš da piješ, a Španci vole da piju i to od podneva pa na dalje ... a taxi je najmanje dva puta jeftiniji od beogradskog...

Sve navedeno je postignuto dobrom voljom uz puno rada i reda ...
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Član od
    29.04.2007

Citirati Originalno postavljeno od Vidan KV
    Džoni....zemljače.....deo rešenja problema treba tražiti i u promeni svesti/načinu razmišljanja vozača.Deo rešenja problema parkiranja u KV-u je i korišćenje parkinga koji se nalazi na Gradskoj Pijaci i čije korišćenje dnevno košta 30 din....odatle treba 10-ak min do Opštine....uvek mi je lakše da prepešačim 10-15 min nego da sebe izložim stresu oko traženja parking mesta.......pozzz!

Pa sta mislis gde se parkiram? Polako menjaju ljudi navike, taj parking je svakoga dana sve puniji, ali sada po ovim vrucinama bas i nije mesto ostaviti auto.....Mislim, meni nije problem znam par "stekova" po centru gde nema sile da se iko parkira, mada i ja se neki put cudim kako uspem uopste tu da se uvucem, ali jbg. Ili "projekat" parking garaze na sadasnjem parkingu opstine koji postoji od kad znam za sebe i koji nikada da se zavrsi, a napravio bi veliki posao. Ali opet, ponavljam, odljenje za urbanizam to treba da radi. Da se zna sta i kako se gradi ovo sada u KV a verujem i u drugim gradovima, nije normalno. Zgrade nicu jedna do druge a parkinga NIGDE. Kada bi to sredili bilo bi mnogo bolje. Ne treba mnogo cak ni pare ne trebaju ako grad nece da finansira, das koncesiju za javne garaze i gotovo. Mesta ima, nema volje.
    You tried your best and failed miserably. The lesson is: never try.

Citirati Originalno postavljeno od MarkoFaca

A slažem se za ovo ograničenje ulaska u centar, osim za stanare i za GSP. Pa izvol'te lepo, kao u Londonu - ko hoće u centar, daj 500 kinti, pa može...
    Zar vam je malo taksi i poreza? Aj ne lupetajte gluposti i ne poredite nas sa englezima, pa kakav je njihov standard u odnosu na nas? Velika vecina nasih ljudi jedva skupi pare za juga i za gorivo jos im samo porez za voznju kroz centar fali!

A za parking se slazem sa reaper_HGT. Sto bi se zamlacivao pola sata po ulicicama i garazama kad se zadzava 5 min. To ostavljanje kola po ulici se nikad nece iskoreniti i vec su ljudi naviknuti na to u velikom gradu. Mada i mene to nervira ali ako ne mozes da ih pobedis pridruzi im se!
    MUZIKANTI - Racing Team

Glavni je problem sto ima previse vozila na ulicama, sto se u kolima u spicu voze manje od 2 osobe... Gledajte neke metropole, idu ljudi metroom, busom, voze bajs ili jogiraju. Prosecna plata je ispod 400 evra a bar 30% se puca na automobil, za 2-3 plate se moze kupiti prevozno sredstvo, studenti koji prelaze 100km dnevno (me 2)... Jest' lepo ali nece da moze. Zapadnjak u slicnoj poziciji nece ni pomisliti da otvori sajt tipa ebay motors. Moze se napisati roman ali ko ne razume nece ni shvatiti.
    Samo posmatram

tu pricu sam cuo i na televiziji kad je bila prica o zabrani ulaska u centar,a onda sam otisao u Rim i video koliko nasi lazu,u rimu preko 30% su dzipovi i ljudi se parkiraju se gde mogu,na ulici nema zelenila,zelenilo je po parkovima,gde god moze da se stane a ne smeta pesacima se staje,isprekidane trake,ostrva,automobili naslonjeni na stubice,drva,zardinjere itd. u automobilu je ne vise od 2 osobe i to je retkost. Stoga manite se price te u svetu je tako,mi nismo ni u evropi jos,a kamo li u svetu,podrzavam hitna stajanja i kad su vec rasterali one ulicne prodavce u bulevaru,sto nisu napravili parking mesta,nego lupili stubice,ko da nas ima 2 000 000 000,a ne 1000puta manje!
    kad koči,cepa gume i prevrće se!
    papiri cisti ko suza ,oprani sa farmerkama 2 puta

te metropole u kojima ljudi idu gradskim prevozom IMAJU gradski prevoz, mi imamo poluispravne autobuse sa temperaturama unutra preko 90C u koje u spicu ne moze da se udje ni u ludilu bez da stojis nekome na glavi, a voziti bajs u beogradu je samoubistvo u najavi, bez metroa nema price

Pravda za Urosa!

Član od
    10.04.2007

Hteo sam da idem na kurs prezivljavanja, al' sam resio da zivim u BG nedelju dana , to mu dodje na isto
    Citirati Originalno postavljeno od Valent Vudriga
    ovde je dnevnica 20e a ne satnica...
    Kako netko vozi auto s takvom dnevnicom, to fizicki nije moguce.

I još ako odlučiš da spavaš na ulici savladaćes extremno preživljavanje ugriza pacova, radioaktivnih komaraca, narkomana i cigana ...
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Član od
    05.06.2008
    Garaža
    Yugo 1.1 EFI

Ajd da se i ja ukljucim, vidim da je u drugim gradovima parking i javni prevoz bas problematican, pa moram da se pohvalim, ali u Subotici mi ona mozemo biti jako jako zadovoljni sa nasom situacijom Do pre neku, i tu je bio problem parikaranja u centru, bilo je cini mi se 30din i mogao si parkirati ceo dan, sto je dovelo do toga da neki bukvlano nisu ni pomerali kola sa tih parkinga i bilo je manjka mesta... Onda su uveli "zone" za parkiranje, sa ogranicenim vremenom parkiranja i situacija se skorz popravila... Redovno mozete naci parking i u samom centru grada, prostora ima sasvim dovoljno a planiraju se jos dodatne garaze mada smatram da je to bezpotrebno trenutno... Jedino su mi malo mana (bar po mom misljenju) tih zona sto i stanari moraju da placaju parking, posto su u centru starije zgrade u nizu gde nigde nepostoji garaza ili parking za stanare... Poblem samo nastaje u jednoj glavnoj ulici u Subotici, koja ima 4 trake i samo trotoar sa strane a nigde parkinga... A na toj ulici mnoge skole pa ucenici i nastavnici moraju malo da se snalaze gde da parkiraju, pa sam i ja imao jedan peh da mi odnese pauk kola dok sam bio u skoli, kao stao sam na trotoar i zagradio mada je bilo jos brdo kola isto tako parkiranih (pesak moze lako proci, nego kao kolica za dete ne mogu mada u ulici sem nas ucenika i nastavnika skoro i niko ne prolazi, pola kuca su ko napustene), nego sigurno neko iz skole zvao kome sam se zamerio... I jedan malo slabije izrazen je problem, sto su u prethodnim godinama dozvoljene gradnje zgrada na sve strane i to sve sa nekim parkinzima od 4-5 mesta... Situacija se porpavila, prave sad podzemene garaze u tim zgradama, i ima dovoljno parking meta, jedino na zalost, i dalje se gradi tako na sve strane bez ikakvog vidiljvog plana. Sto se tice zaustavljanja, situacija je ok, u centru su prilicno siroke ulice, parkinzi nisu skuceni, ima prosirenja pored puta (stare autobuske stanice posto su se cesto menjale ulice) pa ima prostora da se covek zaustavi... Ne znam vec koliko dugo su zone, valjda 3-4 godine ali ja sam do sad platio samo 3 puta parking... Problem nastaje jedino opet u toj glavnoj ulici sa 4 trake gde obicno ljudi koji su iz drugih gradova vide zgodno mesto da se zaustave tako da bi skoknuli nesto da rese na par minuta... I javlja se problem kod Buvljaka gde ako se neko vozilo zaustave sa strane nije problem ali cesto ljudi se zaustave i sa jedne i sa druge strane kolovoza i onda u sredini jedva prodje autobus... A sto se tice javnog prevoza, pa autobusi si dosta tacni i vrlo cesti i dosta dobro rasporedjeni, a biciklistickih staza ima koje vode do centra, mada fali na par mesta, mozda ukupno jedno 5km kad bi se izgradilo bilo bi sasvim redovno rasporedjene i do svuda bi isle...

Inace sam primetio da su vozaci iz BG medju najbahatijim, bas pre neki dan lik u BMW 5 obilazi kolonu sa leve strane u traci koja je namenjena za skretanje u levo, ulazi u raskrsnicu na crveno, ceka da prodju ovi sto imaju zeleno i onda prodje celu raskrsnicu, a posle ga opet sretnem kroz 2 min (bzvz je jurio tako i pravio sranja a ja ga stigao vozeci skroz opusteno, samo isao drugim putem) i vozim iza njega i odjednom lik se zasutavi, i sad gledam sta radi lik, reko sto nekrece dalje, vidis lik samo izlazi iz kola i ostavio kola tako na sred puta... Posle mi bilo zao sto nisam trubio i isekao mu put dok je prleazio put od kola do trotoara preko...

A cale koji vozi preko 25 godina ako ne i preko 30, kaze vozio je jednom u BG, i nikad vise... Stoji na semaforu na crveno, i likovi pored njega ladno prolaze u drugoj traci, a pandur mu od pozadi trubi da krene

Tako da ako dodjete u u Suboticu, koja je pred NS najpozeljnije mesto za stanovanje u Srbiji, necete se nervirati oko parkinga, nerviracete se ko ja oko sporih vozaca koji jednostavno preko 40-45 ne mogu da idu
    Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."

Strana 3 od 52 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Ponašanje policije, bahato parkiram
    Od Dora u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 112
    Posl. poruka: 22.12.2017, 08:23
  2. Pauk, bahato parkiram, siledžija sam i kršim propise
    Od Dora u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 19
    Posl. poruka: 03.02.2013, 13:00
  3. Hyundai bahato trosi
    Od Wayat Erp u forumu Auto Klima