Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 25 do 32 od 32

Tema: Na ime kupca ?

Re: Na ime kupca ?

Procitaj moj post od 12 Maja 2009

Član od
    04.06.2005
    Garaža
    Svasta nesto

Citirati Originalno postavljeno od dr_mire
    Čitam ove postove i mislim da generalno svi grešite

Na ime znači da se VI pojavljujeta kao uvoznik automobila, tj. u svim papirima se pojavljuje VAŠE ime.
    Pre dva meseca sam uzeo Punta 2 "na ime", odnosno lik koji je dovezao auto iz Italije i ima agenciju za registraciju, završio je sve oko carine. Dao sam mu samo kopiju lične karte. Na carinskoj deklaraciju klao uvoznik se pojavljuje MOJE ime.
    Ovakve akcije predlažem ISKLJUČIVO ako imate puno poverenje u čoveka koji vam ovo završava.
    u ovom slucaju ti najvise gresis. Uvezao je auto na tvoje ime, znaci da imas kupoprodajni ugovor koji je napravljen u italiji, sto dovodi do zakljucka da si bio u italiji po auto, kad ono upsssssssss pa ti nemas ni pasos a kamoli vizu.Pa odakle ti onda ugovor??? Ajde upitaj se sta si uradio da nemoram ja da govorim.
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
    Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.
    Lopovi će biti krivično gonjeni, država ne voli konkurenciju.
    Žene su zakon a, muškarci vole rupu u zakonu!

Član od
    04.08.2008
    Garaža
    S-max

slazem se sa tobom ada,ali i ti gresis,moze da mu da ovlascenje da mu on kupi auto i zavrsi sve radnje vezane za carinu i registraciju kola,tako da se onda pojavljuje njegovo ime kao uvoznika i da razbijemo jos jednu zabludu ljudi u srbiji...u italiji potpisuje samo prodavac ugovor ne i kupac,to vam je po zakonu,cakum vakum pakum.....tako da fakticki nemora uvoznik biti fizicki prisutan...a to na ime ti tumacis tako dr_mire neko drugi drugacije,mada ako je vec ocarinjen auto i ide na ime,kako ces ti biti prvi uvoznik????????
    ima se,moze se-nema se,mora se

Član od
    04.06.2005
    Garaža
    Svasta nesto

negresim. na pitanje je dobio odgovor, a to sto kazes si u pravu. uvek mozes nekome da das punomoc da za tvoje ime i tvoj racun uveze doveze ocarini vozilo.
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
    Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.
    Lopovi će biti krivično gonjeni, država ne voli konkurenciju.
    Žene su zakon a, muškarci vole rupu u zakonu!

Ivane nije tacno za sve gradove.Ako mislimo na isto :fizicko lice koje na sebe plati carinu+pdv znaci ocarini vozilo,moze u bg ,u ns sigurno registrovati vozilo na drugo lice(naravno i fizicko).Procedura je sledeca:Uvezes direktno ili preko ovlascenja vozilo na svoje ime,platis carinu i pdv(znaci u jci stoje tvoji licni ppodaci),zatim napravis kupoprodajni ugovor u agenciji,sudu ili opstini,gde pise da si ti vlasnik, a kupac je naravno onaj ko ce ga na svoje ime registrovati u sup-u.Posto vozilo nije bilo u srbiji registrovano ne placa se porez na prenos apsolutnih prava(2,5%).(izmedju ostalog i zato sto je vec placen pdv)Znaci p[osle ugovora radi se teh. pregled sa podacima o licu koji je kupac u ugovoru,plte se takse , polisa i pravac sup po saobracajnu i tablice.
    O muljazama,i poverenju od koga kupiti vozilo na ime ne polemisem.
    e sad i ja sam cuo da u nekim opstinama odn. supovima ne daju fizickim licima da vozilo registruju na ime drugog lica vec moraju na sebe zavrsiti reg. ,pa onda prenos vlasnistva itd.
    tako je bilo ranije i u bg.,pa ce ti neke neobavestena agencija reci da je jos uvek tako , al ti zovi one sto imaju iskustva s ovim.
    Za ostavljanje praznog mesta u jci,cisto sumnjam da sme igde u srbiji da se radi.
    Mene naime zanima za opstinu kovacica kod panceva.Znam da u pancevu moze na ime ,al kovacica je ipak druga opstina ,pa ako neko zna neka javi.
    ne bih da zovem sup kovacica , samo cu ih zbuniti.
    Tesko je kad svaki sup u jednoj zemlji tera svoju politiku i zeza.
    pozdrav

Ranije je takodje bilo pravilo,da carinjenje vozila fizicko lice mora obaviti u najblizoj carinarnici od mesta prebivalista, a sada mozete da birate.To je provereno (moj slucaj)

Član od
    24.09.2018
    Garaža
    Rover 75

Treba mi savet

Sta kada firma (doo) kupuje auto sa placa polovnjaka "na ime kupca"? Koja je onda procedura i kakve su obaveze mene kao firme prema drzavi, itd..? Hvala

Član od
    18.12.2009
    Garaža
    Pezo 307 1.6 16V
    Mislim da se u tom slucaju nista posebno nije promenilo od kada sam ja tako kupio svojevremeno kombi (firma od firme). Jednostavno ti izdaju fakturu, dobijes pd njih sve ostale papire neophodne za registraciju, naravno svi papiri su naslovljeni na firmu kupca. Sa tim odes u MUP i registrujes. Isto kao kada odes u prodavnicu i kupis bilo sta - tebe se ne ticu ni porez ni carina ni akcize jer sve to izmiruje trgovac. Ti placas cenu u kojoj je sve to sadrzano.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •