Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 54

Tema: Sudar na raskrsnici

1. Sudar na raskrsnici

Da probam da nađem makar ovde uverenje ako ne "zadovoljenje pravde" i zato neću predstaviti koji je čiji auto - želim objektivan sud... a u nekom od narednih postova staviću i detalje i razloge zašto je "ovaj slučaj" još na sudu a ja bez auta!

Mesto udesa je raskrsnica u gradskoj zoni, puteva iste važnosti, nema znakova, nema središne linije, kolovoz suv - asfalt, lep sunčan dan, (btw. uskrs prošle godine).
    Vozilo Opel Astra 1,7D pretiče biciklistu i nailazi na auto VW Scirocco GTL koji u tom trenutku izlazi iz bočne ulice gde i dolazi do sudara.
    Crveni Automobili na slici označavaju mesta zaustavljanja nakon udesa. Veštak je utvrdio da se u momentu sudara Opel-vozilo u preticanju kretalo brzinom od 55,5km/h dok je vozilo koje nailazi iz bočne ulice bilo u stanju mirovanja. Tragovi kočenja vozila Opel su zelenim kružićima označeni (početak-kraj = 7,7m duži trag), dok su crnim kružićima označeni tragovi VW-a unazad, tj. nakon kontakta. Auto koji je na samoj raskrsnici je nepropisno parkiran tj. nalazi se na oko 1,5 od ivice bočnog puta.
    Toliko za početak da ne bih prejudicirao.

- mamihlapinatapai -
    See The Beast!
    VRH

Član od
    26.05.2007

Re: Sudar na raskrsnici

Krivac opel astra, nije mi jasno sta je vozac trazio na levoj strani
    3SG(T)E EXPERT

MAN service
    VRH

Koja leva strana? Kosovska je koliko znam jednosmerna jel' da? Dakle, nema niti je potrebna sredisnja linija. Nema znakova na raskrsnici, sto znaci da vazi pravilo desne strane - drugim recima, Astra ima pravo prvenstva. Sto opet dalje znaci da je Scirocco, ne postujuci pravilo desne strane, oduzeo pravo prvenstva Astri, potpuno je nebitno da li je Astra isla svojim putem ili obilazila biciklistu. Scirocco kriv.
    The difference between men and boys is the price of their toys
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic

Verovatno nije ta kosovska jer su vozila parkirana suprotno smeru kretanja Astre. (Zemun, Borca, Surcin, Kaludjerica, Bolec? )
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.
    VRH

Pa ne bi pravilo razliku ni da nije jednosmerna.
    I Drift not because it is a quicker way around a corner, but the most exciting way!
    VRH

Da se ja pitam, krivac bi bio vozač nepropisno parkiranog vozila
    VRH

7. Re: Sudar na raskrsnici

I dalje ne znate koji je moj auto što ide u prilog tome da se donese što objektivniji sud; a sad, da razjasnim neke nedoumice:
    1. Kao što reče @sri98 ulica Kosovska je dvosmerna i nije ova u centru Bgd_a.
    2. Objašnjenje za parkirana vozila - u zapisniku piše: "...Na skici lica mesta ucrtana su parkirana vozila u Kosovskoj ulici, međutim njihov položaj nije lociran u odnosu na fiksnu tačku tako da se tehničkim putem ne može utvrditi da li su i ako jesu u kolikoj meri ometali preglednost, posmatrano prema centru grada. Ovakav položaj je obavezivao vozača da se sa većom pažnjom uključuje u Kosovsku ul.

Jel' pomoglo?
    - mamihlapinatapai -
    See The Beast!
    VRH

Pa jeste, ali ne menja stvar. Covek se ukljucivao iz sporedne ulice, i verovatno nije mogao da vidi nista od parkiranog auta, izasao malo vise da "izviri" i dobio udarac od auta koje se vec kretalo ulicom. Ne menja stvar, opet je kriv.
    The difference between men and boys is the price of their toys
    VRH

Član od
    26.05.2007

Da li je ovo skica iz policijskog zapisnika sa lica mesta?

Ako je tako onda ne vidim kako je to vozac scirocca KRIV????

Da je hteo da se ukljuci u Kosovsku u smeru prema ovom parkiranom kamionu onda si u pravu,
    ali ovako nema sanse, vozac astre se kretao levom trakom u suprotnom smeru
    a u svakom slucaju kretao se neprilagodjenom brzinom
    3SG(T)E EXPERT

MAN service
    VRH

10. Re: Sudar na raskrsnici

Zahvaljujem na komentarima.

I dalje sam inkognito,

@206
    Ok, samo kaži na koje se propise pozivaš tj. koji član ZOBS-a uzimaš za tvoju tvrdnju. Pomoglo bi mi jer ću kasnije citirati i neke delove teksta sa veštačenja gde su očigledno učinjeni propusti.
    @Type_R
    Original zapisnika u prilogu; u prvom postu je slika koju sam ja rekonstruisao uzimajući podatke iz zapisnika tj.veštaka, uradio u razmeri tako da tačno određuje pozicije i merne tačke.

Dakle, sudar se dogodio u Požarevcu, jedan od učesnika (a nisam ja) je lokalna sitna faca pa se tendeciozno odradio kako uviđaj tako i saobraćajno-tehničko veštačenje.

- mamihlapinatapai -
    See The Beast!
    VRH

Član od
    24.07.2008

Kriv je vozač VW.

Malo mi je nejasno zašto je Astra preticala biciklistu u toliko širokom luku da pređe potpuno na levu stranu puta, ali i dalje krivica pripada vozaču VW-a. Prema skici, vidi se da je isprekidana linija u Kosovskoj i da je Astra imala pravo da pređe na drugu stranu puta tj. da pretiče i dolazila je sa desne strane VW-u i to je onda jasno kao dan. Ukoliko nije drugačije znakom precizirano, Astra se kretala propisnom brzinom i nije prekršila nijedan član ZOBS-a.

To je dakle ono što kod nas funkcioniše... u teoriji kriv je ovaj koji je nepropisno parkirao vozilo 'i na taj način ugrozio druge učesnike u saobraćaju izazvavši saobraćajnu nesreću'. I tu bi trebalo da se završi svaka dalja priča... Njegovo osiguranje da plati štetu vozačima Astre i VW-a, on da odgovara za izazivanje saobraćajne nesreće i to je to
    Будале се не рађају. Праве их лепе девојке у слободно време.
    VRH

Ja mislim da je krivac Opel Astra. Razlog: preticanje u raskrsnici...
    VRH

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Šta beleži kamera na raskrsnici Bul. Nikole Tesle - Ušće?
    Od fazza u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 18
    Posl. poruka: 05.11.2013, 02:19
  2. tresenje i cudan zvuk na raskrsnici?
    Od stainless u forumu Nemačka
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 26.04.2008, 19:59
  3. Ko ima prednost na ovoj raskrsnici?
    Od Bane R u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 63
    Posl. poruka: 26.02.2007, 14:41
  4. Sudar ...