Strana 3 od 35 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 410

Tema: Prekrsaj-folije na staklima

Re: Prekrsaj-folije na staklima

koliko kosta atest na masincu za folije?

Član od
    28.02.2007
    Garaža
    FIAT MAREA WEEKEND 1

Citirati Originalno postavljeno od sri98

sve je to ok ako ima sertifikat da je osbosobljen da pogledom uvrdi da li stakla zadovoljavaju ili ne tehnicke uslove.

Onda bi mogao da daje i ateste - pogleda u auto i kaze: OK, ovo je 27%
    Pazi, slazem se da treba da postoje neka pravila, tj trebao je da ga salje na vanredni tehnicki, ali zdrav razum kaze da ako ne vidi kroz zadnje staklo, a vidi kroz prednje... Druga je stvar sto se izdrkavaju na obicnim gradjanima, a kod ovih 'neobicnih' podviju rep.
    "dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!"

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic

da, ali u pravu ne postoji zdrav razuma vec konkretno - "crno na belo". Dokaz. Mozes ti i cetkom da ofarbas staklo, zalepis plasticne tapete, ali opet i to da se dokaze, trebalo bi da se ide na tehnicki iao zdrav razuma govori da tu nema dovoljne propustljivosti svetlosti.
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Citirati Originalno postavljeno od RANK
    Citirati Originalno postavljeno od sri98
    Cool
    Ajd' sada ovako:
    kaznjen si po cl 229 st.1 tac 34

Kod:
    34) vozač koji u saobraćaju na putu upravlja vozilom koje nema ispravne propisane uređaje i opremu, osim uređaja za upravljanje, uređaja za zaustavljanje, uređaja za spajanje vučnog i priključnog vozila, tahografa i pneumatika (član 192 stav 1);
    jer si postupio suprotno cl. 192 st.1
    Kod:
    Član 192
    Vozila u saobraćaju na putu moraju da ispunjavaju propisane uslove u pogledu dimenzija, ukupne mase i osovinskog opterećenja, kao i da imaju ispravne propisane uređaje i opremu.
    Vozila koja ne ispunjavaju propisane uslove u pogledu dimenzija, ukupne mase i osovinskog opterećenja mogu da učestvuju u saobraćaju na javnom putu ako ispunjavaju posebne uslove koji omogućavaju bezbedan i nesmetan saobraćaj, utvrđene u odobrenju koje je izdao nadležni organ u republici, odnosno autonomnoj pokrajini na čijoj teritoriji učestvuju u saobraćaju.
    i jos je u resenju navedeno da je ostvarena ocena dokaza. Kojih dokaza? kako je utvrdjeno da je vozilo neispravno? Da li policajac ima oci ili uredjaj za analizu svetlonog spektra? Da li je uradjen vanredni tehnicki pregled? Ko je u drzavu ovlascen da utvrdi teh neispravnost? Ti, ja, Policajac ili tehnicki pregled? Eto ti par osnova za pisanje zalbe. Koji neispravan uredjaj si imao na vozilu (opremu)? Zasto nije navedeno po kom clanu uputstva za vrsenje tehnickog pregleda (gde je nabrojano sta su uredjaji, oprema i sta kako i koliko sme) je vozilo neispravno. Ako je neispravno, zasto te nije iskljucio iz saobracaja? otkud mu ovlascenje da dozvoli da neispravno vozilo ucestvuje u saobracaju?
    Po mom shvatanju, lagano bi se ovo oborilo zalbom, jer nema konkretnih dokaza da je vozilu u trenutnku kontrole bilo tehnicki neispravno. Ok da ti je brojao zihernadle u prvoj pomoci i utvrdio da imas manjak, ali sumnjam da se bez mernih instumenata moze utvrditi da li i koliko stakla propustaju svetlost, da li kocnice rade sa dozvoljenim stepenom odstupanja, da li farovi bacaju pravilan snom itd itd. Mozda je mogao da gurne i nos u auspuh pa da napise da vozilo emituje kolicinu co2 vecu od dozvoljene?
    Pobogu sri, ima oci. Lepo pise da se kroz zadnja stakla ne vidi unutrasnjost vozila.

Pa kroz zadnja stakla nije ni potrebno ista da se vidi, zar ne? Prednja stakla su problematicna.
    Ne znam da pisem kako treba pa ne bih da se potpisujem

Član od
    28.02.2007
    Garaža
    FIAT MAREA WEEKEND 1

Nisi u pravu, zna se % zatamnjenosti koji je dozvoljen i to samo ako je vozilo kao takvo homologovano ili ako je naknadno zatamnjenje atestirano.
    "dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!"

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic

Da ponovim. Gde to pise? Ajd', nadji pa postavi
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

sta mislite, jel im ovo samo akcija, kao sto su prosle godine tako smarali za folije nekih nedelju-dve dana, cak su i naplacivali ljudima, pa su prestali, ili nesto drugo? (posto smo zakljucili da ne mogu pravno da nam naplate ovaj prekrsaj)
    - Italian for style

Dakle malopre se isključujem sa autoputa (iz pravca Novog Beograda) kod autokomande i krećem ka Nebojšinoj ulici. Popeo se uz nadvožnjak i uredno prestrojio u drugu traku sa desna kako bih posle mogao da se prestrojim posle semafora i skrenem u Nebojšinu. Auto koji je bio u skroz desnoj traci je samo u jednom trenutku smotao bukvalno preko mene prestrojavajući se u moju traku. Jedva, ali jedva sam uspeo da izbegnem ili da ga udarim ili da se nasadim na ivičnjak i zatim u betonsku ogradu. Stakla su mu bila ekstra zatamnjena a gledao je verovatno više na desno pošto ulica skreće u tom pravcu.

Stanem čisto da mi bude lakše, da vidim budali lice.. I vidim Ognjena Amidžića za volanom. Inače Suzuki Splash, metalik sive boje.

p.s.
    Zaboravih da napišem - naravno da nije ni čuo za pokazivač pravca..

Uh,
    ja sam imao isti slučaj,samo što me lik presekao s moje leve strane,a ja se nasadio na ivičnjak desnom prednjom felnom.
    Lik sa Mercedesom ML. Bez migavca,naravno.
    Nikako ne mogu da prežalim što nisam pustio auto pravolinijski da ga udari. Tačno bih ga u sredinu tresnuo. Pa neka se češka posle iza ušiju za farbanje i ispravljanje vrata.
    "..da ima karburator,ja bih znao da ga ... produvam. Al' ova elektrika,sve neke dizne i koješta..ki da teraš šporet.."

kako si video lice vozacha kad je bio ekstra zatamnjen?

inace, bas je bio na nekoj televiziji i pricao o nekulturi vozaca i kako su pancevci najgori i kako bi trebalo paziti na ostale ucesnike ironije li...
    - Italian for style

Citirati Originalno postavljeno od RANK
    Pobogu sri, ima oci. Lepo pise da se kroz zadnja stakla ne vidi unutrasnjost vozila.
    nije poenta da neko vidi spolja ka unutra vec da se vidi iz kola ka spolja.

ja sam pre neko vece predlozio liku iz interventne da sedne u kola i pogleda da li se vidi i lik je cutke meni vratio dokumenta i rekao prijatno vece i dovidjenja.
    a prvo se poce izdrkavati kako se ja ne vidim u kolima, ja mu reko pa u tome i jeste poenta, to ti je isto kao naocare za sunce ti meni ne vidis oci a ja tebe vidim.
    da ne bi trebalo sad da vadimo ateste i za cvike zato sto neko ne moze da mi vidi oci ako gledam nekoj ribi u syse

i da jos nesto.
    imaju folije koje su fuseraj najveci gde kad je zalepis ne vidis nista kroz njih.
    ove koje ja imam su do yaya tj. ja se ne vidim uopste u kolima dok kad gledam iz kola imam utisak kao da nemam folije, takve folije su atestirane pri samoj proizvidnji sto znaci da ti nije potreban atest o teh. ispravnosti.
    Narode Srbije probudi se! Isteklo je radno vreme.

E Trisho dobra ti ova za naocare Slazem se sa tobom da je bitno to da ti iz auta sa folijama lepo vidis nocu.Konkretno meni na autu su 100% zatamnjeni prozori.Preko dana se vidi super,a i nocu se vidi super kada napolju postoji ulicno osvetljenje,ali moram priznati da je nocu,kada je napolju mrak,malo zayebano,ali i na to se naviknes. Ja mislim da njih nervira to sto oni tebe ne vide. Pa sta koji k ima da gledaju,sta njih briga sta je i ko je unutra.Ako sam napravio prekrsaj zaustavi me,otvori sva vrata,gepek,haubu,pregledaj sve i pisi kaznu za prekrsaj i pusti me da idem. Ako stanes pored mene na semaforu,ne vidis me,a zivo te interesuje ko je i sta se unutra desava,onda me sprovedi do prvog iskljucenja pregledaj sve i pusti me da idem.Kako mogu predsednik drzave i premijer i ministri da se voze u napucanim automobilima sa zatamnjenim staklima? Jel to zbog njihove bezbednosti? Osecaju se ugrozeno? E pa i ja se osecam "ugrozeno". Moja zena i dete se voze pozadi i prozori mi moraju biti zatamnjeni,jer ona je moj predsednik,a klinac je premijer,a posto sam ja odgovoran za njihovu bezbednost onda sam morao to da uradim,ili hocete da kazete da je moj zivot manje vredan od predsednikovog,ili premijerovog?? Ili im mogu reci,znate sta,jednom dok nisam imao zatamnjena stakla zaustavio sam se na crveno svetlo semafora i lik iz dzipa pored sa zatamnjenim staklima je spustio prozor i rekao mi: Sta buljis(a ja sam samo gledao lep dzip) i uperio pistolj u mene? To su bile traume za moje dete(inace dete nemam,to pricam hipoteticki).Tog istog dana sam stavio folije,pa sada mogu da gledam gde hocu,jer pogledom nikog ne ugrozavam Moje razmisljanje je mozda smesno,tj verovatno jeste,ali ima istine,ne zamerite mi.Imam nekad bujnu mastu.kazem nekad
    Malo sam revoltiran ovom situacijom sa folijama,pa zato ovako zustro reagujem. Nisu me srecom nikada zaustavili,ali eto,znam sta se svakodnevno desava,pa se solidarisem sa kolegama po folijama Cekam samo taj novi zakon da vidim sta ce pisati u njemu-ne sme niko da ima folije,osim automobila u kojima se voze politicari

Strana 3 od 35 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Broj godine na staklima
    Od WEST 014 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 13.04.2012, 17:32
  2. Zakrilca na bocnim staklima
    Od Laki GSi u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 23.03.2009, 21:20
  3. Slike na prljavim staklima automobila
    Od greywiendog u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 24.11.2007, 11:59
  4. Chishcenje folija na staklima...
    Od overspeed u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 20.10.2006, 21:58
  5. Prekrsaj....nanu mu je#em
    Od Blackeyed u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 15
    Posl. poruka: 23.05.2006, 18:13

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme