Strana 6 od 9 PrvaPrva 123456789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 72 od 100

Tema: Fiat 124 sport coupe

Član od
    16.02.2007

Re: Fiat 124 sport coupe

Beli kamenac , ono sto lici na kokice , je od sagorevanja ulja .... Proveri lepo sve , a j bih menjao karike posto one nisu skupe , oko 50e su ... Glavu lepo sredi i probaj da nadjes na netu pdf knjige o budzenju tih fijatovih dohc motora . Malo cacnes oko ventila , malo oko sedista , malo oko kanala i dobijes zivlji motor ...
    ...zivi , Franjo je ziv !!!

Član od
    15.11.2004

sto se tice budzenja glavu cu malo odraditi bas to sto si pomenuo, ne treba mi knjiga to sam vec radio na jugicima i jos par automobila a to j isti Q a i drugar mi se time bavi tako da nema frke oko toga ali necu nista posebno da radim, videcu jos...a evo slike kako izgleda glava trenutno...
    Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Član od
    06.09.2008

Samo napred , biće to opasan auto ,
    ma samo da prođe ova zima da može da se se radi u kratkim rukavima
    ima da krene posao samo tako

Član od
    31.01.2006
    Garaža
    Mazda 6 2.0d

Autic ti je extra, stvarno si ga uboo, svaka cast. Jedino sto bi bilo bolje je da je spider ali...

A to oko motora - nomoj to da mu radis. Ipak je to oldtimer a takve stvari ne sluze za jurcanje ili se varam? Dovoljno je on zivahan i ovako...

Na plin se kuva, na dizel se greje a na benzin se vozi - a ja krenuh da se bavim grejanjem...

Član od
    15.11.2004

da Tihomirce cekam da otopli pa prionem malo vise
    ToNcA, sto se tice nekog budzenja kao sto rekoh nista radikalno ali glavu moram da radim u svakom slucaju pa cu je malo i "nabudziti" nista ne skodi, a sto se tice jurcanja naravno da ne sluzi i ne pravim ga za to, dovoljno je i ovih 110 konja sto ima samo da se malo osveze i razbude

Član od
    16.02.2007

To i ja kazem ne treba vise od tih 110 konja , samo malo da im se srede nozdrve , da mogu lepo da disu kada krenu da galopiraju
    ...zivi , Franjo je ziv !!!

Član od
    08.03.2008
    Garaža
    fiat 132 i lada 2103

sad sam bas kopao po mojoim zalihama delova i imam tri glave motora za 1608ccm. oznake 124bc, 124ac i 125bc. u cemu su razlike? sve su za 80mm klipove i na oko su identicne

Član od
    15.11.2004

nema nikakve razlike u glavama sem u serijama, AC je za prvu seriju 124ke tj jos nisam siguran jel se taj motor od 1600ccm uopste ugradjivao u model AC(tj ovaj kao moj), negde sam nasao da je isao u zadnje serije iz 1969 kao kod mene ali je umesto 2 nosio jedan dvogrli karburator a negde da nije vec da je samo 1400 ugradjivan u seriju AC sa takodje jednim karbom, tu sam jos zbunjen pa moguce da je kod mene zalutao 1,6 iz serije 2 ali je stavljen samo jedan dvogli karb
    inace postoje 3 verzije ovih 1,6 motora, prvi je ustvari od 132ke mk1 tj. 132.AC.000 sa 1592 kubika, 108 konja i duplim vertikalnim Weber 34 DMS ili Solex C34 EIES 5, serija 124 BC je nosila 1608 sa 2 dvogrla Weber 40 IDF ili 2kom Solex C40 PII-6 i bio je i motor 125 BC.000 koji je ugradjivan i na fiat 125 specijal, sve u svemu moguce da je kod mene ubacen neki od ovih motora samo ustrojen sa 1 karburatorom ali nebitno motor i ne mora da bude autentican na kraju krajeva a na oko je isti kao i 1,4 sto je i isao na AC seriju

Član od
    08.03.2008
    Garaža
    fiat 132 i lada 2103

ma ima tu nekih razlika...
    132 a10***** je od 1756ccm i recimo veci su ventili i usis/izduv kanali nego na 132 490**** od 2.0
    negde sam procitao i da ima nekih razlika u bregastim osovinama. navotno su na 125 isle najljuce ali se ne secam oznake na glavi

Član od
    15.11.2004

moguce da postoje razlike u bregastim

Član od
    15.11.2004

malo se radilo ovih dana pa da prenesem sta se desavalo...
    pre neki dan sam izvadio motor i menjac i poceo da kupusam motor, glava se radi komplet (ravnanje, sicevi, gumice, ventili najverovatnije ostaju stari samo da se obrade), glava je rasturena, ociscena i ceka masinsku obradu
    sto se tice donjeg dela motora ono sto se na prvi pogled videlo su cilindri koji su odlicni sa minimalni tj zanemarljivim "ajnzacom", prvo je bio plan da ne diram klipove i karike obzirom na stanje cilindra , medjutim pocnem da rasturam donji deo motora radi sto boljeg pranja i ciscenja i skinem kareter ne bi li proverio stanje lezajeva i radilice, na prvi pogled i tu sve ok, ali videh izmedju klipnjace i radilice neko cudno parce metala vrlo cudno iskrivljenog oblika , sta se desilo, aksijalni lezaj je ispao, pitaj boga kao, i malo se provozao po tom delu motora , na svu srecu ostao u jednom komadu ali vrlo cudnog oblika, videcu da ga uslikam, odmah poskidam konzole radilice kao i klipnjaca i skinem radilicu ocekujuci katastrofu ali na svu srecu, vrlo cudno, nista nije osteceno kako je moglo da bude , lezajevi jesu malo osteceni, pre svega dotrajali kao i radilica ali nista drasticno cak je moglo jos dosta da se vozi tako (sto je sem mene konstatovao i jako dobar majstor, otac mog druga, koji se vec 40 godina bavi masinskom obradiom i mehanikom) naravno lezajeve ipak stavljam nove a radilica ide na proveru i obradu, glupo je vracati nesto istroseno iako moze jos da gura, pregledali smo kasnije i klipnjace, klipove i blok i konstatovali da nikakvih bitnih ostecenja nema, ipak je taj akasijalni lezaj, na svu srecu, od mekseg materijala od svega ostalog pa kako je uleteo, tamo gde je vec uleteo, tako se i odmah pokrivio a samim tim i smanjio pa je upao u karter gde je i ostao pa nije pravio dalju stetu :amen:
    to je sto se tog dela tice, kad sam izvadio klipove jos jedno iznenadjenje, na dva klipa pukle po dve karike , nije ni to strasno, kako smo premerili debljine i obzirom na precnik klipa od 80mm ispada da odgovaraju karike od juga 55 standard sto je super jer se mogu kupiti i na trafici , ostaje jos da se 100% uverimo kad ih preciznije premerimo i konstatujemo pojedenost njih ii klipa ali 99,9% mogu od juga...
    eto, na svu srecu pa ga nisam mnogo vozio kad sam ga kupio vec samo obrnuo 2 kruga da vidim jel radi a moglo je svasta da bude da se lezaj ponovo nasao medju radilicom i klipnjacama

pa kad ga vec radis, radi ga kako treba...

Strana 6 od 9 PrvaPrva 123456789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Fiat 850 Sport Coupe
    Od djape1977 u forumu Oldtimeri
    Odgovora: 44
    Posl. poruka: 26.07.2010, 21:48
  2. FIAT 850 Sport Coupe
    Od luci u forumu Oldtimeri
    Odgovora: 28
    Posl. poruka: 22.10.2009, 15:28
  3. Potrebni delovi za Fiat 850 Sport Coupe
    Od dekiabarth u forumu Gde nabaviti