Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 100

Tema: Fiat 124 sport coupe

Član od
    15.11.2004

Re: Fiat 124 sport coupe

imam vec onu sonax-ovu, crveno pakovanje za metalik boju, ne znam moze li ona pomoci, kad sam polirao auto sa njom rezultati su bili jedva primetni ali probacu, nego ima drugar neku pastu tj vise dodje kao glina, u komadu je i dosta tvrda i sluzi za poliranje prohroma, sa njom se radi samo masinsko poliranje pa cu probati na nekom starom braniku sto imam pa ako bude dobro onda cu i delove sa fiata sa njom da radim
    Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Član od
    16.02.2007

Probaj da nanosis i poliras onom grubljom stranom kuhinjskog sundjer ...
    A probaj i kokakolu na alu foliji
    ...zivi , Franjo je ziv !!!

Član od
    15.11.2004

ok, probacu pastom neke sitne delove ovih dana a i probacu sa onim sranjem za polirnje prohroma pa da vidim sta je i kako, ne razumem kako koka kola na alu foliji???

Član od
    13.03.2006

zguzvas alu foliju u grudvicu, polivas delove koka-kolom i trljas trebalo bi da pali...

Član od
    15.11.2004

bas cu da probam i to cudo tehnike
    juce sam malo eksperimentisao i dosao do zakljucka da se kao najbolja kombinacija za ciscenje hroma pokazala purol pasta u kombinaciji sa brusilicom i filcom, a onda na kraju ona turtle wax-ova pasta za hrom, to mu vise dodje kao zastita mada i doda jos malo sjaja naranvno sjaj nikad nece biti vrhunski i kao da je ponovno hromirano ali fino mi je ocistila jedan deo branika kog je uhvatila patina tako da cu i ostatak odraditi tako pa cemo videti

6. Re: Fiat 124 sport coupe

Ima da se kupi u AP Sportu bočica od 400ml za poliranje hromiranih delova. Kupio sam, probao i mogu reći da su rezultati odlični. Istovremeno se stvara tanak providni zaštitni sloj na podlozi. Cena je bila 400 dinara.

Nešto se može ispolirati, nešto ne. Sve zavisi koliko ti je rdja probila hrom. Svako poliranje istanjuje sloj hroma i nećete moći doživotno da ga iznova polirate.

In those early days the Golf only had one serious rival - Ford's XR3, which was just as fast and handles just as well. It was the same size as a Golf, and about as a same price, but the drivers - they were completelly different...

Član od
    15.11.2004

jel to mozda turtle wah sredstvo za poliranje, probao sam ga, nje da bas csti ali sto je bitnije stiti polirani hrom tako da ipak znaci...
    jel ovo mozda

8. Re: Fiat 124 sport coupe

Bem li ga, pukla mi je originalna ambalaža pa ga sad čuvam u flaši ali je vrlo moguće da je to to.

In those early days the Golf only had one serious rival - Ford's XR3, which was just as fast and handles just as well. It was the same size as a Golf, and about as a same price, but the drivers - they were completelly different...

Član od
    15.11.2004

ma taj je, ima ga u AP-u koliko znam nemaju druge, eventualno sonax-ova ali pogledacu

ja sam mucio muke sa ciscenjem starog hroma sve zivo sam probao i nista dok keva nije izasla sa njenim kuhinjskim preparatima cif i ono za glancanje posudja i ne znam sta jos verujte da nema nista bolje sija se

11. Re: Fiat 124 sport coupe

Joj ne to nikako!
    Taj CIF bukvalno grebe hrom, posle par meseci napolju (znači i kiši) će ti ponovo izrdjati.

Da se razumemo, možete to i vodenom šmirglom čistiti, ali će vam prordjati i posle pet dana.

Znači - ne može se se očisiti. Jednostavno se ne može očisiti a da se hrom ne ošteti. Šta mislite, zašto pri restauracijama ljudi na zapadu kupuju i nove branike? Očistite koliko može sa tim blagim sredstvima i to je to.

bilo kako da ga cisti izgubice sjaj ostace mat

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Fiat 850 Sport Coupe
    Od djape1977 u forumu Oldtimeri
    Odgovora: 44
    Posl. poruka: 26.07.2010, 21:48
  2. FIAT 850 Sport Coupe
    Od luci u forumu Oldtimeri
    Odgovora: 28
    Posl. poruka: 22.10.2009, 15:28