Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 100

Tema: Fiat 124 sport coupe

Član od
    16.02.2007

Re: Fiat 124 sport coupe

Ja bih izeo celicnu cetku na busulici , i ocistio ceo pod i spojeve oko blatobrana do golog metala . Posle bi naneo 2-3 sloja epoksila , 2k osnovne farbe za camce . Tek onda bih sekao parcice lima i zavarivao i to tako sto bih od kartona napravio model zakpe , preneo na lim , isekao lim i izmodelovao ga tako da odgovra mestu za koje je namenjen, postavio ga na mesto , i silom ocrtao konturu . Po toj konturi bih isekao rupu i tako da zakrpa legne sa max zazorom od 0.5 mm ( tesko se zavaruje kada je veci zazor ) . Posle kada dodje zavarivanje , pecnes na par mesta zakrpu da stoji i polako , tackica na tackicu vara , svuda u krug . Posle se varovi lepo obruse i presmirgalju smirglom na brusilici tako da i ne mozes da primetis da je bilo vara . Ponovo namazes epoksilom gole limove zakrpa . Ako negde treba da dihtujes spoj , koristi bison motage kit lepak , koji je jako zilav i dobro prijanja ( lepa je ) , bolje od raznih pasti za dihtovanje . Ovo su moja iskustva u restauraciji .
    ...zivi , Franjo je ziv !!!

OMP bas ti zavidim na autu, prelep je.
    Ovo za 450 e sa prevozom mi zvuci kao pravi novogodisnji poklon! Da li je i Deda Mraz ucestvovao u toj transakciji?

Sto se zadnjih svetala tice ako su kao ona na spajderu, a mislim da jesu onde mi se cini da se dimenzijama ne razlikuju od onih sa Lade samo raporedom lampi unutra, a to i nije najvaznija stavka.
    U svakom slucaju kako god d odlucis zelim ti mnogo uzivanja u sredjivanju auta i i mnogo godina lepe voznje!
    All men dream: but not equally. Those who dream by night in the dusty recesses of their minds, wake in the day to find that it is vanity; but the dreamers of the day are dangerous men, for they act their dream with open eyes, to make it possible.

Citirati Originalno postavljeno od OMP
    naravno
    razmisljam o varijanti da stavim ladine stop lampe pozadi (od 2101 tj sto je nekad nosio fiat 124 obican i 128) one uske, za prvo vreme dok ne nedjem original (tj nasao sam ih ali je problem kupovina preko neta a u IT su) ipak bi i ladine lepse stajale nego ove sad od 132ke evo neki P.S na brzaka kako bi cucale , sta mislite?
    Mogao bi da stavis lampe i od starog Capria...dosta lice na originalne...

http://www.caprimk1ownersclub.com/image ... sCapri.jpg

Član od
    15.11.2004

2 van

ne brinem se mnogo oko varenje jer ga necu ja variti vec ide kod limara koji je ,slobodno mogu reci , profesionalac u tom poslu, posto ne mogu da nadjem sajtne i zadnje rubove on ce mi ih sam praviti od lima , covek se duze vreme bavi restauracijama automobila(najvise bubama) tako da zna znanje, video sam neke njegove radove ranije i vrh su, nekoliko njegovih buba je i preko otislo i prodato, tako da kako on bude uradio tako ce biti, a sto se tice poda najverovatnije se ceo menja, tj deo kod vozca i suvoaza,najverovatnije kupujem od fiata 1300 pod (po dimenzijama skoro isti) koji sam nasao nov ili od lade ako nadjem jos bolje pa ce on da ga prepravi gde i kako treba, i ako treba, jer je ipak bolje staviti neki pod koji je vec presovan, ima ojacanja i sl. nego da se ovaj krpi sa ravnim limom, a posle kad se to izvari, po njegovom predlogu, sa unutrasnje strane prvo body 999(ili neko drugo zaptivno sredstvo) na varove i spojeve, pa onda crnom bojom( durlin i sl.) se sve ofarba i na kraju kondor traka( ili slicna koja se koristi za izolaciju, podova, krovova i sl.) da se lepo zatopi i bude kao fabricki....

2 Optimista

hvala na zeljama
    evo kako izgledaju zadnje stopke, nisu kako na spyderu....

2 Magus

ove od kaprija bi mogle ali one su isle na Mk2 seriju 124ke tako da njih ne bih, a i gde da ih nadjem od kaprija kod nas
    Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji

Član od
    16.02.2007

Na go metal samo dobra osnovna farba za metal i to dvokomponentna ( 2K ) . Eposkida ti je bolja , ali moze i akrilna . I jedna i druga imaju cink u sebi . Taj bodi 999 ne moze da se meri sa poliuretanskim lepkom , jednostavno nije elastican dovoljno niti athezija moze da se meri lepkom koji ima zateznu moc oko 70 kg po cm2 . Jedino sto taj bodi moze lepse da se nanese , umocis krpicu u benzin pa ga ugladis .
    Ne zelis valjda da ti se auto rascveta na prvom dodiru sam vodom ? Epoksil ti je 1100 dinara za litar farbe i pola litra ucvrscivaca . 2k epoksidni lak za camce je oko 1200 din . Jeste skuplje obicne farbe ali je neuporedivo kvalitetnije .Nemenjeno je da zastiti metal koji stoji u vodi . Kada ti limar tvrdi da git ili nesto drugo ide direktno na go metal , znaj da ce ti auto izdrzati jednu , eventualno dve zime pre nego sto dobije bubrege ...
    Vidjao sam i ja perfektno odradjene automobile koji nisu liciji ni na sta posle dve zime

Član od
    15.11.2004

nismo se razumeli, ja sam ovo pricao za pot iznutra, ali zaboravih da dodam i temeljnu boju, ne znam sto bi posle godinu dve propao iznutra kad ionako preko poda ide tepih i patosnice, voda nema odakle da ulazi i kvasi pod a i to malo ako eventualno udje, mada ne znam odakle, nece nista smetati, ja ga ne planiram voziti po snegu sigurno,a i kisa ce se izbegavati imam jos 2 auta tako da je on samo za uzivanje i povremeno vozikanje ,a za pod odozdo ide neka dobra zastita na bitumenskoj bazi ili sta vec. ali polako jos nisam dosao do svega toga kad se bude izvario onda cu vec videti i raspitati se sta i kako po redu...

Član od
    15.11.2004

Citirati Originalno postavljeno od Van
    Kada ti limar tvrdi da git ili nesto drugo ide direktno na go metal , znaj da ce ti auto izdrzati jednu , eventualno dve zime pre nego sto dobije bubrege ...
    Vidjao sam i ja perfektno odradjene automobile koji nisu liciji ni na sta posle dve zime
    ovo nisam pomenuo ni ja niti da mi je limar rekao
    naravno da znam da na go lim ne treba da se gituje direktno bez podloge makar temeljna boja da se udari pa onda

Član od
    16.02.2007

Verum mi u tako star auto uvek nadje voda nacina da udje , jedino ako ce biti u garazi i nece se voziti po kisi .

Član od
    15.11.2004

pa uglavnom ce biti u garazi, kao sto rekoh nije mi potreban za svakodnevnu voznju tako da....
    ali ok, slazem se da treba dobru zastitu ali videcemo otom potom..

a da, jel zna neko mozda neku dobru pastu ili sredstvo za poliranje hromiranih delova (branika, lajsni itd.)?

Član od
    16.02.2007

Obicna polir pasta dobro radi posao , ako imas ogrebotina po hormu , tu nema pomoci sem ponovnog masinkog poliranja i hromiranja . Mada meni deluje da si ti branici OK
    Pazi , ovo zvuci suludo ali koka-kola dobro cisti hromirane delove . Probao sam i stvarno radi , mada vise volim polir pastu .

Član od
    15.11.2004

drugar mi rece da je lepo ocistio neke hrom delove Purol pastom, slovenackom, mada ona je malo grublja , zadnji branik je malo potamneo, kao neka patina se uhvatila ali verujem da moze da se skine i bude opet sjajan jer nije nista osteceno niti je oksidirao a ostali delovi su ok skroz samo ima treba jedan tretman, necim, da budu jos bolji, koju polir pastu preporucujes (proizvodjac) i koja granulacija

Član od
    16.02.2007

Ma obicna polir pasta , ne mislim na one G3 i slicne proizvode namenjene za profi upotrebu na kojima je upisana granulacija . Kupis polir pastu za 400-500 din u prvoj prodavnici auto delova i ocistices hrom od tih fleka . Taj purol je vise stetstvo za glacanje metala ( sedista vential npr. ) nego sto je za sredjivanje hromiranih delova . Mislim da bi ostali sitni risevi od nje

Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Fiat 850 Sport Coupe
    Od djape1977 u forumu Oldtimeri
    Odgovora: 44
    Posl. poruka: 26.07.2010, 21:48
  2. FIAT 850 Sport Coupe
    Od luci u forumu Oldtimeri
    Odgovora: 28
    Posl. poruka: 22.10.2009, 15:28
  3. Potrebni delovi za Fiat 850 Sport Coupe