Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 16 od 16

Tema: potreban savet za zvucnike

Re: potreban savet za zvucnike

Nema na cemu.

Član od
    10.04.2007

Nakon visemesecne potrage nasao sam nove nekoriscene Ei visokotonce AZ 011/73 SK-4 , 50W , 4 ohm .
    Posto nisam bio siguran u ispravnost ostatka delova u kutijama, kupio sam i gotove skretnice. Prodavac kaze : samo povezi i cepaj.

E pa nece moci dok ne proverim na CBC, posto tim prodavcima nista vise ne verujem . Ovako : skretnica ima 2 kalema, 2 kondenzatora (6,8 i 4,7 ) i 2 necega sto ne znam sta je. Buni me sto na kalemima pise "2 way network 8 ohm" , dok su i visokotonac(50W) i bas(80W) po 4 ohma. Jel to neki problem? Ako jeste , jel da zamenim ovu za skretnicu za 4 ohma? Drugo, prodavac tvrdi da mi nista drugo ne treba osim tih skretnica (da poskidam sve kondenzatore sa basova), posto sama sktrenica ima sve sto treba.

Samo da dodam da sam u medjuvremenu koristio neke budjave zvucnike za racunare koji nemaju veze sa zivotom. Inace, nesto sam racunao, par skretnica , i 4 Ei zvucnika (polovnih) kostaju duplo vise nego sve one saraund dolbi 5+1 , 3-sistemske kutije sa sve DVD plejerom , a ja licno mislim da treba da kostaju par 5x vise - posto se 5x bolje cuju !
    Citirati Originalno postavljeno od Valent Vudriga
    ovde je dnevnica 20e a ne satnica...
    Kako netko vozi auto s takvom dnevnicom, to fizicki nije moguce.

Ne znam tačno koje su Ei u pitanju, generalno, imali su više modela i većina ih je bila sasvim solidna.

Što se tiče skretnice, to je velika materija, nije baš za auto forum, ima više foruma gde možeš saznati više o tome.

Ako zvučna kutija ima samo dva zvučnika (dvo sistemska) dovoljno je da staviš jedan kondenzator na visokotonac i to je to, sviraće. Najbolje je da uzmeš keramički kondenzator, pa u zavisnosti od rezne frekfrencije biraš veličinu. Ako je stari kond bio 4,7uF onda je to sečenje na nekih 2 KHz i to je neki standard, svi rade manje više tako.

Ei odavno ne radi i teško je naći njihve nove zvučnike, ali, pošto tebi to baš i nije bitno, ti odeš u ELEMENTU i kupiš njihove visokotonce, do 1500 din po komadu, lepo spojiš i to će da radi

Pozdrav

Član od
    26.05.2007

@deki-ascona

DA, zameni skretnicu za drugu koja je deklarisana na 4ohm,
    jer se skrestnica projektuje prema omazi drajvera, samo tako ce ispostovati rezne frekvencije za koje je projektovana

Za te kutije si mogao kupiti sal visokotonce DTF12, membrana svila, 8ohm ili onaj malo skuplji sa titanium membranom,
    sal spada u losije marke, ali..... te serije zvucnika na 8ohm rade sasvim solidno za taj cenovni rang

Sto se tice vezivanja SAMO kondenzatora na visokotonac, hm.... ja koliko znam tu ne ide svaki kondenzator
    evo objasnjenja
    http://www.elitesecurity.org/t374856-0

a postavljen je i odlican kalkulator
    http://www.diyaudioandvideo.com/Calculator/APCXOver/
    3SG(T)E EXPERT

MAN service

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. potreban savet
    Od sixs76 u forumu Problemi-rešenja
    Odgovora: 213
    Posl. poruka: 19.12.2009, 22:08