Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Alfa 147 za pocetnike

Član od
    13.12.2008

Alfa 147 za pocetnike

Vec nesto vise od mesec dana sam ponosni vlasnik Alfe 147jtd. Slucajno, jer jedino sto sam odredio pri kupovini je klasa, godiste i dobar dizajn. Izbor je pao na Fiat Stilo (3v) i dugo sam gledao da nadjem neki dobar, ali kada sam seo u Alfu 147 odlucio sam da vise ne izlazim iz nje.

E sad, za nekog ko je povremeno vozio zastavu i par puta seo za volan nekog stranog auta, to nije bas mali skok. Upravljati Alfom meni je neuporedivo lakse nego onom novom, glupom ladom, ali treba znati ponesto i o samom autu, tj. treba znati podosta, ali odakle?
    Presao sam vec oko 3500, bez problema, a ne znam sta je ASR, cemu sluze svi dugmici, koje su sve funkcije cd playera, koje gume treba da stavim za zimu i da li su ove koje imam dobre (prednje Pirelli, zadnje Continental), na koliko se vrsi zamena ulja i kako da proverim koliko ima ulja, paljenje (tip od koga sam kupio kaze da se ne da kontakt par sekundi, vec se odmah pali)... Za stvari ispod haube sam totalni laik. Ne zelim da ova Alfa ide dok ide, vec da je, ma kako god to izlizano zvucalo, vozim "sa razumevanjem".

Dakle, posto nisam dobio nikakvo uputstvo, ne znam ni koje dugme cemu sluzi, ni koji su vitalni delovi, ni kako izgledaju (ne govorim o sedistu, volanu, motoru), cak nisam znao ni kako se otvara hauba. Jednostavno, doslo je vreme da kupim auto, kupio sam, a sada bih da naucim nesto vise o njemu. Dakle, neke knjizice, uputstva, sajtovi... ili vasi saveti...

I jos nesto, juce sam uspeo da je malo cuknem, pa me zanima gde da sredim prednju masku, tj. branik, da li treba da kupim nov ili se to sredjuje, koliko se naplacuje farbanje i limarijski zahvati (po kojoj jedinici mere), da li moram sve sam da nabavljam ili to moze i majstor, gde ima u Nisu prodavnica delova za nju i sl. Cak ne znam ni kad ostavim auto kod majstora da li treba da trazim neki revers (sumnjam) ili mu auto ostavljam na poverenje.

Hvala unapred i molim vas za konkretne odgovore.

Član od
    18.08.2007
    ...uh, baš puno pitanja...
    http://www.arcs.org.rs/forum/index.php

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    AR 75 GT

Re: Alfa 147 za pocetnike

..Ili poskidaj ove stvarchice pa kad imash vremena chitaj... http://david.alfa-romeo.eu/alfa/147/

Slične teme

1. Alfa 156 Selespeed vs Alfa 166 2.0
    Od pekazo u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 48
    Posl. poruka: 18.07.2011, 02:49
  2. Hyundai Coupe MK2 VS Lancia Lybra VS Alfa 166 VS Alfa 156
    Od 230 u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 25.03.2011, 11:18
  3. Odgovora: 4
    Posl. poruka: 17.06.2005, 19:40

Members who have read this thread in the last 5 days: 0