Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 17

Tema: KRUG OKRETANJA

Član od
    24.09.2008

KRUG OKRETANJA

Na nekoliko mjesta sam cuo/procitao/uvjerio se na obje kako 155 WIDE i 156 imaju kratak "hod" volana s jedne strane na drugu,mislim da je 2,1 krug,ali da im je zbog toga veliki krug okretanja (treba im vise prostora za okretanje).Zanima me sta je Alfa postigla time?
    VRH

Član od
    24.02.2007
    Postigla je precizniji upravljac i nista drugo , ako budes rasturao primetices da stara servo letva ima vece zube nego novije letve. Ja sam kod mene promenio , odlican posao
    VRH

Član od
    24.09.2008
    Bas sam htio da posle odgovora pitamasuje li to na narrow 155?
    VRH

ne verujem da narrow i wide imaju razlicit minimalni krug okretanja, zatur tockova bi trebao da je isti, kao i sto su medjuosovinsko rastojanje i razmak izmedju samih tockova napred i pozadi. u pitanju je samo drugaciji servo.
    drugacije pumpe, drugaciji odnos u zupcanicima.
    * moja ima 2.1 krug, potpuno levo - potpuno desno. da je veci zatur tocka, kacilo bi. a da je krug ko kod keca (10.5m), jeste.

i 156 i 159 imaju identican volan po broju krugova i po samom osecaju... pogotovo 159 2.2 JTS koji sam vise probao, kao da sam vozio 155
    .
    VRH

Član od
    24.09.2008
    Vozio sam bratovu 156,a kumova WIDE mi je ispred kuce,imaju strasno diraktan volan,a nisam primijetio da im je veci krug okretanja nego meni-ako i jeste siguran sam da je to nesto minimalno.
    VRH

Član od
    17.07.2006
    @deki

Cisto sumnjam da je 10,5m ? ? ? ?

Sve FWD alfe koje sam vozio sem 75-tice imaju veliki krug okretanja!

Jedino... ko zeli..., moze da smanji krug okretanja bar u jednu stranu, ali se sa tim smanjuje i do tada postojeci zatur na suprotnoj strani. . .
    MY ex RWD Alfa
    Drift & Donuts & Track
    VRH

Član od
    01.12.2004
    Ja svaki dan pizdim na ajnslag

Na prosloj 145ici(boxer) je bio ok a na ovoj 146 je strasno bre radim polukrug ko kamion da vozim...
    VRH

Član od
    09.05.2005
    ista situacija...svaki dan svoju alfu posaljem znate vec dje kad pocnem da se okrecem i manevrisem po uskim ulicicama ili ne daj boze polukruzno okrecem jer mi trebaju cetri trake....
    FERRARI THE ULTIMATE DREAM MACHINE

there is nothing like ferrari.georgeus design and precision performance are the hallmarks of Enzo Ferrari`s automobiles....
    VRH

toksone jeste toliko, imam negde crno na belo... kad okrecem polukruzno izmedju FMP-a i Arome, moram metar da udjem u kapiju pa se vracam u desnu traku ko da se ukljucujem na put... *ko ne zna - u pitanju su cele dve trake iz suprotnog smera, a ja krecem pun levi iz mog smera...
    jos nesto. kod Tempa kad radim polukruzno na semaforu da se vratim prema autoputu odem u trecu traku, minimum.

a sto se tebe tice, ti mozes RWD da okrenes i na 5m, ja video. ima i snimak.
    .
    VRH

Član od
    04.01.2006
    Starije 155 i boxer verzije 145 i 146 imaju manji krug okretanja i ne tako direktan upravljac kao novije 155 i restyle 145 i 146, e sad... Kako ko na to gleda, meni pomalo smeta to okretanje polukruzno, ustvari smetalo mi je dok se nisam navikao, sad znam gde mogu a gde ne mogu, ali samo sketanje i upravljanje je neuporedivo bolje, to se ne da porediti i ne bih to menjao pa sve da mogu u mestu da ga okrenem, nije u tome poenta...
    E sad sto me drugi sa strane gledaju kao da ne znam da vozim, ili nisam normalan to je drua stvar, mada nije mi do toga ni stalo... =]
    In essence, then, Alfa has always understood what makes driving a thrill. But it has never been able to make a car. Well, not a car that a rational, normal human being might want to buy.
    VRH

Član od
    17.07.2006
    @deki

Nekad sam za opkladu morao da se okrecem u dve trake a da ne dotaknem ni jednu liniju, najgore od svega je sto je iza linija bio ivicnjak ostar kao zilet ( okretao sam se dok sam mogao da vidim, kada je dim bio toliki da se tesko videlo bio sam prinudjen da stanem... )

Imao sam i film ali mi je otisao sa kompjuterom, medjutim.... ima drugar negde na hardu..., moracu da izforsiram da ga izkopa....
    MY ex RWD Alfa
    Drift & Donuts & Track
    VRH

Član od
    09.05.2005
    zato je kod mene na alfi rucna kocnica dosta puta koriscena i maksimalno skratim krug okretanja
    FERRARI THE ULTIMATE DREAM MACHINE

there is nothing like ferrari.georgeus design and precision performance are the hallmarks of Enzo Ferrari`s automobiles....
    VRH

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Poslednji krug u Bataji
    Od little u forumu Domaći auto i moto sport
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 04.10.2011, 19:36
  2. Krug, Brdo i reli 2010
    Od GSi u forumu Domaći auto i moto sport
    Odgovora: 30
    Posl. poruka: 29.09.2010, 00:26

Members who have read this thread in the last 5 days: 0