Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 234567
Rezultati 73 do 84 od 84

Tema: Sve o Brisačima

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg

Re: Sve o Brisačima

Bio kod majstora, čovek pogledao osigurač sve u redu, zatim sve redom raskupusio skinuo motorić lupa glavu i na kraju aj da stavim drugi osigurač iako je ovaj na izgled u redu, i on kaže da je u redu ali da proba i radi, znači sve do osigurača koji je "ispravan" a ne radi...

Član od
    07.02.2007

Moram i ja da vas pitam nesto. U pitanju je Golf 1
    Iz cista mira poceli brisaci da me zezaju. Pre par meseci sam stavio relej br 99 od Golfa MK3 jer ima podesavanje intervala brisanja, sve je super radilo do pre neki dan. Ukljucim prskalicu da operem staklo, brisaci treba da okrenu 3-4 puta i da stanu ali oni nikako da stanu! Znaci prskalica ih ukljuci ali ne iskljucuje, tada rade na prvoj brzini. Kada ukljucim prvu brzinu rade normalno ali cim i ih iskljucim ne vracaju se na pocetak nego ostanu u polozaju u kom su u trenutku iskljucivanja.

Mislio sam da je relej u pitanju i nabavim drugi relej br 99 ali problem je ostao, identicno se ponasa tako da je problem ipak negde dalje. Probao sam i sa originalnim relejom br 19 (nema podesavanje intervala) i isto je, ne vracaju se na pocetak posle gasenja pa moram da nisanim momenat kada da ih ugasim.

Sta moze biti u pitanju, motor ili nesto drugo? Koliko mi je poznato od elektronike MK1 nema nista osim osiguraca, releja i zica!
    Ako je bitno da napomenem da mi se taj dan kad sam primetio kvar desio jedan peh, kratak spoj na osvetljenju tablice na nekih 4-5 sec, mada mislim da ovo nema veze sa brisacima. Svi osiguraci su ispravni.
    "Nema leka. U stvari, treba ili prestati piti ili ne prestajati s pićem. Kad prekršite jedno od ta dva pravila, imate problem"

Član od
    30.01.2010

Ajde i ja da pitam za Punto mk.1 za brisače. Da li pri pranju vetrobrana brisači naprave nekoliko zamaha ili ne. Meni vezano za brisače sve funkcioniše, osim toga, a to me strašno nervira. Kao na Yugiću, prskanje na prazno, a onda sam uključi brisače.

Hvala

Član od
    04.07.2010

Golf 2, 1.6 , 51 kW,benzinac, 1989.godište,
    Ne rade mi brisači. Kako skinuti ručicu (prekidač) brisača sa volana. Gdje se nalazi relej brisača i odakle dolazi struja na prekidač. Unaprijed hvala.

Član od
    25.08.2009

AU problema mi...na mom puntu 2 kad hocu da prskam tecnost na soferku u isto vreme mi prska i nazad na staklo,i to sad od skoro je poceo povremeno tako da pusta po malo i nazad a sad u zadnje vreme znaci stalno kad hocu napred u isto vreme i nazad,da poludis ...u cemu li je tu problem,zna li neko i kako to otkloniti?

Član od
    07.11.2009

proveri reketu one znaju da prave spoj

Član od
    25.08.2009

Malo deteljnije o tome?Gde da to vidim,gde se nalazi,kako izgleda?

Član od
    19.01.2008

Re: Brisači - problem ispod -5 C

Citirati Originalno postavljeno od BgBoy
    Kod niskih temperatura (ispod -5 ili kad auto duze stoji na temperaturi ispod nule) dešava mi se sledeće:

Uključim prskanje šoferšajbne, ona bude štrcnuta, a brisči umesto da naprave tri "kruga" - neće da stanu dok ne ugasim auto.
    Ako ih uključim u 1. brzinu ne mogu da ih isključim.
    Ako ih uključim u 2. brzinu mogu da vratim na prvu, ali ne i da ih isključim.
    Ako uključim rad u intervalima, oni rade non stop.

Kad se motor (auto ) ugreje, sve ponovo radi normalno

Šta bi moglo da bude u pitanju? Relej, motor ili nešto treće.

Auto je Nissan Almera Tino 2003.
    Imam gotovo identican problem na polo-u 1.4 '98., s' tim sto se kod mene i zadnji brisac pokrene i radi konstantno,
    iako ta opcija ni ne postoji, vec samo u rad u intervalima...

Hvala, ziveli!

Član od
    14.08.2009
    Garaža
    Renault megan II res

Na Renault megan II 2007. odjednom su pre tri dana stali brisači kao zavareni. Pre toga radili su besprekorno! Motor se čuo, pa sam ga odvezao u servis gde ga redovno održavam. Kad su skinuli brisače i onu skalameriju, koja sakriva motor i poluge brisača, videlo se, da motor okreće, ali je poluga otkačena. Nakon skidanja motora i poluga, osovina na vozačevoj strani bila je stegnuta u aluminijskom kućištu i nije se mogla razraditi. Kažu razlog je zapušen otvor za odvod vode, pa je bio u vodi dobrih 2-3 cm i na aluminijumu napunio neki kalcifikat, koji ne može da se ispere, niti osovina da se izbije, zbog opasnosti od pucanja aluminijuma.

Kažu, da su takvih slučajeva imali više puta na lagunama (normalno zbog brojčane zastupljenosti tog vozila) kao i nekih VW.

Postoji li neki način da se osovinica izvadi i ležište očisti, pa sve vrati kako je bilo?

Član od
    14.08.2009
    Garaža
    Renault megan II res

Gotovo! Naručene polovne poluge iz Šapca nisu odgovarale, jer je megan restyling, pa su odneli moje kod nekog metalostrugara, koji je rešio stvar. Nisam video kako to izgleda, ali kažu da je bolje nego što je bilo!? Sada neuništivo! Opravka 60 evra.

FIAT Seicento 2003. godiste
    Prednji brisaci rade samo u poziciji gde je maksimalna brzina brisaca i u poziciji gde brisaci rade koliko dugo drzis polugu. U ostalim pozicijama brisaci ne rade.

Kako ovo popraviti?

Sasa
    Skoda Octavia RS

|2009|1.9 TDI 130KS|Xenoni AFS + corner LED|LED dnevna|Zenec RVC40 kamera|Zenec ZE-MU620 monitori|Automatski brisači i kontrola svetala|Senzor pritiska|Caska 3669 BT GPS DVD MP3 Radio|iGO9|Tempomat|17" Pegasus|Sportsko ogibljenje|Michelin 225/45 R17|Sportska sedišta|ABS|ESP|

Član od
    11.03.2011
    Garaža
    Taratajka

Odg: Sve o Brisačima

Muci me zadnji brisac na Audi 80 B4 - godiste 94. Ne pokazuje znake zivota. Merio sam unimerom i do njega stize struja preko dve zice, a treca je masa. Otvorio sam motor i izgleda OK. Merio sam unimerom sve namotaje i svi daju isti otpor. Malo sam rucno zavrteo rotor i vidi se da se preko zupcanika pokrece osovina brisaca. Kada sam ga ponovo prikljucio na struju, nakratko je zujao (radio) i stao. Predpostavljam - posto sam ga rucno pomerio sa pocetka, odradio je ciklus brisanja do kraja i stao. Da li tu ima nekih mikroprekidaca koji regulisu rad motora? Samo kuciste sa zupcanicima nisam pokusao da otvorim jer je zatvoreno kao nekakvim nitnama (zakivcima).
    Bio bih zahvalan ako bih dobio neki savet.
    Pozdrav

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 234567

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •