Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 84

Tema: Sve o Brisačima

Član od
    30.09.2004
    Garaža
    Avensis 2.0 D4D
    Ako mene pitaš uvek nov i iz originala Ili barem nov iz Slovačke npr.
    Toyota Avensis 2.0 D-4D (2007)

Član od
    04.05.2006
    Garaža
    Honda Civic 4D 1.8 ES 2008.
    bas sam ga rasklopio, cetkice su u redu, zupcanici (plasticni) nisu pojedeni, izgleda da je opako zapeklo negde u samoj cevki koja izlazi napolje. Naprskao sam WD40 ali ne mrda

Član od
    04.05.2006
    Garaža
    Honda Civic 4D 1.8 ES 2008.
    odneo ga tu u komsiluk u neki servis, odblokirana ta osovina i radi ok sad

operacija kostala 1300 din

Član od
    18.09.2007
    Biće majstor od tebe jednog dana!
    Nepsujem, nepijem, nepušim. U p.m. pade mi pepeo u pivo.

Član od
    27.08.2008

Problem sa brisacima

Primecujem da se cesce pale po iskrpljenim putevima i kada naidem na rupu usled udaraca.Pre su se retko palili ali sada je to daleko ucestalije.Releji za zadnji brisac i prednji su odvojeni i mislim da nije do njih kvar nego u kontaktima u rucici brisaca ispod volana ali nisam sasvim siguran.Rucica mi deluje stabilno i nije labava.Ako neko zna savet unapred zahvaljujem.Auto je SEAT ibiza 1.4.

Član od
    10.04.2007
    Vec znas sta je u pitanju. Skini ceo prekidac brisaca s volana, pa drzi za prekidac da rucica bude slobodna, pa ljuljaj. Tako ces da vidis da li je samo rucica u pitanju. Mozda se razmrdala s godinama, pa treba staviti drugi prekidac (sa rucicom naravno).

Ako ti je za utehu, meni se na rupe pali i gasi radio...
    Citirati Originalno postavljeno od Valent Vudriga
    ovde je dnevnica 20e a ne satnica...
    Kako netko vozi auto s takvom dnevnicom, to fizicki nije moguce.

Motor brisaca Punto I

Pozdrav svima

Od skoro sam vlasnik Punta mk1 96 1.1 i lagano mu otklanjam sve sitne nedostatke

Najveci nedostak su mu brisaci koji nece po iskljucenju da se vrate u pocetni polozaj nego ostanu na pola soferke i ne radi 1. brzina brisaca ona sto brise intervalno.
    Da li treba novi motor za brisace ili moze da se popravi

Hvala svima na odgovorima
    bolje biti malo lud nego malo pametan

Član od
    16.03.2008
    Garaža
    Fiat stilo JTD
    proveri sa nekim a i recice ti vec ovde ljudi sto voze mozda se 96 god nije ugradjivao motor sa tom opzijom,a sto se tice vracanja popusti drzac metlice vrati ga kako bi trebalo da bude pa opat zategni prvo jedan pa drugi

brisaci

Kad rucicu za brisace pomerim na dole za jedan zub ne desava se nista, na drugom zubu radi nekom srednjom brzinom i na trecem zubu rade brzo.

Kad rucicu za brisace pomerim na gore brisaci krenu da rade i stanu cim pustim rucicu nekad u krajnjem levom polazaju nekad na sredini zavisi u kom trenutku pustim rucicu

Kad povucem rucicu ka sebi brisaci pocnu da rade i prska po soferci i opet se zaustave u polozaju u kom se nalaze u trenutku pustanja rucice

Zadnja prskalica takodje ne radi motor se cuje ali voda ne izlazi.
    Da li ima poseban rezervoar za zadnju prskalicu ili vuce vodu iz prednjeg
    bolje biti malo lud nego malo pametan

Član od
    16.03.2008
    Garaža
    Fiat stilo JTD
    verovatno ti pusta na nepovratnom ventilu ove nase kvalitetne tecnosti(gistro) ga pojedu i on vrisne i sva voda tu curi nedolazi do prskalice,lepo ti rece oktopod prati crevo naicices na njega

Član od
    25.09.2008
    nepovratni ventil za zadnju prskalicu se nalazi ispod nosaca akumulatora i verovatno te on zeza.sto se tice motora brisaca moze da se sredi 99posto ako neuspes pasuje ti od tipa i dosta je jeftiniji samo morao bi iole pismen elektricar da nesto preveze na konektoru za motor brisaca.proveri odvode za vodu na pozarnom limu da nisu zapuseni.oni nedaju da otice voda ispod brisaca i potopi se motor brisaca a zna i da prelije u kabinu

Član od
    18.07.2008
    Kad smo kod prskalice,jedno pitanje na tu temu da ne otvaram novu
    Uredno su radile i prednja i zadnja i onda odjednom kad hocu da ukljucim zadnju prska napred,nedugo zatim nestalo mi je tecnosti u kantici, ima logike da ako nema dovoljno tecnosti nece da prska pozadi,ali zasto prska napred ako sam uljucio komandu za zadnju prskalicu?
    Samo vas gledam ...

Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •