Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 202

Tema: Informacije o birokratiji: Dozvole, uvoz, registracija...

e aj neko nek mi odgovori na ovo ako je imao iskustva posto Zakoni i nisu bas definisani po tom pitanju...

Ovako ocu da kupim auto od neke firme... drugar radi tamo nebitno... sad ja placam sve ali je na ugovoru on (mora da bude zbog njegove firme), da li je moguce da se auto odmah registruje na mene, tj da ga on nikada ne registruje na sebe nego pravo na mene iako je on na kupoprodajnom ugovoru... da ne bi dva puta bez veze placao prenos vlasnistva...

aj ako je neko imao iskustva sa ovim nek mi javi ili ovde ili na PM...

unapred hvala

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Auris
    Nije moguce. ili placate dva puta ili odmah pisite ugovor na tebe.
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

e a kako onda ide ono "na ime kupca" neko je vec platio carinu i PDV... ali nije registrovao auto na sebe... a prodao ga je nekom drugom bez prenosa vlasnistva...

kapiras na sta mislim... jer se u slucaju kupovine automobila od firme PDV placa tek sad...

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Auris
    U toj prici auto je uvezla firma koja se bavi prodajom vozila, pa je firma platila PDV i tebi prodaje neregistrovano vozilo za cifru u koju je uracunat PDV.

OKi... hvala...

Ok sada da se vratim na neke price oko gubitka saobracajne dozvole!!!
    Bas mi je pre nekih sat vremena drpljen novcanik sa svim dokumentima (SRECNIK). I u pomenutom novcaniku je bila i saobracajna, pa me interesuje, kako da resim registraciju kada iz supa dobijem novu saobracajnu. Posto je auto registrovan pre 30-tak dana i kako rekulisati osiguranje???

Odes u SUP, prijavis kradju dokumenata, i polako, jedan po jedan dobijas ponovo, i LK, i vozacku, saobracajnu, kreditne kartice, sta god da si imao, osim novca
    LK vadis kao da je nikad nisi imao (drzavljanstvo i sl.), vozacku vadis na osnovu postojanja podatak au SUPu, a na isti nacin i saobracajnu...

Nije neki problem, vise je pitanje ponosa (ono ... kud bas mene, koja sam ja ****** i sl.) i vremena. Treba i neka sitna kinta sa sve to.

Ne vidim kakve veze ima osiguranje sa nestankom saobracajne, a auto je registrovan pa je registrovan...

Ti vadis duplikate dokumenata.
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Član od
    04.10.2004
    Naravoucenije.
    Nista od auto dokumenta ne treba da bude malo da moze da stane u novcanik.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Auris
    LK dobijas na osnovu bilo kakvog dokumenta sa slikom pod uslovom da izgubljena LK nije istekla vise od godinu dana. Ako je istekla vise od godinu dana. Ako je istekla vise od godinu dana onda se radi portupka utvrdjivanja statusa drzavljanstva, pa se tek nakon toga izdaje LK.

Saobracajnu, vozacku i pasos vadis na osnovu potrvde o prijavljenom kricinom delu ili izjave o gubitku dokumenata.

LK i pasos se ne izdaju kao duplikat, samo saobracajna i vozacka.

Ma slazem se ja da su dokumenta od vozila visak u novcaniku, ali panduri kazu da nije zgodno kada ostavis saobracajnu u kolima i auto nestane. Kaze da mu odmah ostavim i rezerne kljuceve, da se lopov obraduje do kraja, jer pri redovnoj kontroli niko i nesumlja da je kradeno vozilo, vec tek ako nesto zabrlja.

A sto se tice osiguranja, ono postoji, ali ja nemam vise moj primerak, samim tim i nedaj boze da imam saobracajku ne mogu ostecenoj strani dati broj polise???
    Kako to resiti??

A da li si probao da odes do osiguranja i trazis duplikat polise ? Recimo da ih pozoves telefonom pa da pripreme taj duplikat da ne cekas mnogo ?
    Ona se i tako vodi samo na tvoje ime i samo na tvoj auto...
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Pa jedino mi to preostaje ili bar da dobijem broj polise!!!

Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Produzenje vozacke dozvole
    Od mance u forumu Kamioni
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 10.12.2011, 00:18
  2. Prebacivanje dozvole
    Od sNIp u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 08.09.2011, 13:26
  3. Uvoz - kupovina auta i registracija na taxi firmu...
    Od shox u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 21.01.2010, 00:28
  4. pomoc oko dozvole
    Od elizabeta1 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 04.12.2009, 23:39
  5. Privremeni uvoz, registracija i jos po nesto
    Od Dzoni_mkv u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 27.08.2009, 21:55

Ovlašćenja postavljanja