Strana 2 od 17 PrvaPrva 123456712 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 202

Tema: Informacije o birokratiji: Dozvole, uvoz, registracija...

Član od
    26.07.2005
    Da li tehnicki i uplata osiguranja mogu da se urade u na primer Pozarevcu a da se auto registruje u NS ( vec ima NS table)
    Jackie Stewart jednom je pitao Davida Purleya (legendarno hrabrog vozača koji je, smatra se, preživio najveću G-silu u povijesti čovječanstva) gdje točno koči prije određenog S zavoja. Purley ga je začuđeno pogledao:
    - Kako to misliš, kočim?

Član od
    31.12.2004
    Mozes da platis gde hoces, samo vodi racuna o ziro racunima, na uplatnicama imas tri broja koji oznacavaju opstinu, pa da ne uplatis za PO umesto NS (ovo se odnosi na ostale uplatnice), a tehnicki mozes da uradis gde hoces i osiguranje da platis gde hoces.
    Garaza
    1996 SAAB 900 NG Cabrio

3. Jedno pitanje: sta je uobicajeno? ko placa porez prilikom prevoda automobila kupac ili prodavac ? pozdrav

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    kupac placa sve...takav je obicaj..ako se ne dogovori predhodno nesto drugo. a drzava trazi od prodavca da plati prenos...jer racuna da je on uzeo pare-ostvario zaradu.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

5. Hvala Zoki, zanima me jos samo ima li negde na netu tabela po kojoj se placa porez na prenos vozila. pozdrav

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Ima ovde

http://www.cannonballforums.se/viewtopic.php?t=11550

sve lepo pise, cak je i boldirano
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

7. Hvala sri

8. Interesuje me kad uvezes auto, platis carinu i porez, auto odlezi na carinskom placu koliko vec treba, koliko meni treba vremena da dobijem tablice u Beogradu?
    Ovo pitam, posto jedan momak iz kraja vec 2-3 nedelje ako ne i vise svoju Alfu koju je uvezao drzi ne registrovanu na parkingu, a njegovi drugovi mi kazu da ceka tablice.
    Da li je moguce takav auto, ocarinjen i placen PDV bez tablica nekako kasko osigurati pre nego sto dodju tablice, ipak rizicno bi mi bilo da bez kaska drzim bolji auto na parkingu, pogotovu bez tablica.

Tablice se dobijaju po ispunjenju uslova za iste, dakle, platis sve, zadovoljis birokratiju i dobijes tablice. Kasko ide na tablice, broj sasije i motora, kao i vlasnika... Sve to mora postojati da osiguras auto.
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

10. znaci ako na tablice budem cekao 10-tak dana, najbolje da iznajmim neku garazu? ne bih da mi marnu auto dok nije kasko osiguran...

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Taj tvoj iz kraja ne ceka tablice, vec ima neki drugi problem, npr. nema kintu za PDV ili registraciju.

Ako imas para, tablice se mogu imati najkasnije sutradan po izlasku sa carine. Plati se PDV, tehnicki, osigurnje, taxe i policija izdaje tablice odmah.
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Kao sto rekoh, kad imas svu papirologiju (ocarinis, platis sve..) tablice dobijas odmah! Jedino, ako taj SUP gde su zalutao nema tablice na stanju, mozes da odes u bilo koji drugi i da zavrsis registraciju i dobijes tablice.
    Kad sam uvozio auto registrovao sam ga an Zvezdari jer mi je tamo bilo blize u tom trenutku, a zivim na drugom kraju grada.
    A, kao sto rece sri.. tvoj drugar ima neki drugi problem.
    Imao sam probne tablice s rokom vazenja 14 dana i vozao sam se s njima 10 dana po BGD-u dok nisam zavrsio sve gluposti. Mrzelo me da cekam po redovima, pa sam 'vatao zgodne trenutke da zaposednem salter.

A ako te strah za auto, ti ga parkiraj kod nekog drugara u garazu.
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Strana 2 od 17 PrvaPrva 123456712 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Produzenje vozacke dozvole
    Od mance u forumu Kamioni
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 10.12.2011, 00:18
  2. Prebacivanje dozvole
    Od sNIp u forumu Saobraćajni zakoni i propisi
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 08.09.2011, 13:26
  3. Uvoz - kupovina auta i registracija na taxi firmu...
    Od shox u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 21.01.2010, 00:28
  4. pomoc oko dozvole
    Od elizabeta1 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 04.12.2009, 23:39
  5. Privremeni uvoz, registracija i jos po nesto
    Od Dzoni_mkv u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 27.08.2009, 21:55

Ovlašćenja postavljanja