Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 75

Tema: Sigurnost putnika i dece u automobilu

Citirati Originalno postavljeno od zdushan Pogledati poruku
    Obicno postoji mala etiketica na kojoj pise isofix, ako ga ima u kolima. Nemam pojma za tvoj audi, ali konektori se mogu i rukom napipati vrlo lako. Pogledaj po netu kakvi su i gde da ih trazis. Mada ja ne bi bacao pare na to sem ako planiras da cesto vadis i vracas sediste. Sa isofixom je monrtaza laka i to je glavna prednost.
    Sto se sedista tice, zaboravi chicco, preskup je a jako los. Cak je i ocajno ocenjen na adac i slicnim testovima.
    Bolja varijanta (ako se moze priustiti) je uzeti kategoriju 9-18kg, pa posle 18-36kg. Udobnije za dete. Sto se marki tice, ima preskupih (a dobrih) koliko hoces. Ja sam pratio situaciju i nalazio na akcijama dobre marke po dobrim cenama. Pogledaj u Kiki, uvek ima neka akcija. Ja sam skoro uzeo Recaro za neke smesne pare jer je "proslogodisnji model".
    Pozdrav.
    Ma ne planiram da vracam i ponovo montiram sediste cesto, znaci ne mora isofix nego sam samo hteo da vidim da li imam tu "opciju u autu" ...
    Ne mogu ni ssm da verujem da je chicco los mislio sam da je posle "Rikara " i jos par top firmi najbolji na nasem trzistu ??

Znaci ipak ne mogu da pobegnem od dva sedista , mislio sam da uzmem kvalitetno i izbegnem varijantu od 9-18 pa od 18-36

Uzeo bih odmah vrhunsko Recaro pa nek je i od ore 3 godine model

Gde mogu da pogledam za isofix cisto ako naletim na povoljno a dobro?

Hvala puno na pomoci.

Član od
    21.08.2012
    Garaža
    Toyota Corolla E12 1.6 vvti
    Imas izuzetno kvalitetnih i dobro ocenjenih sedista u kategoriji 9-36kg (kiddy, cybex itd...). Radi se samo o tome da ona ne mogu biti udobna kao kategorija 9-18, jer nemaju podesavanje nagiba naslona i sedalnog dela. A to je bar za prvih godinu dana koriscenja (1-2god starosti) i kad dete ima tek oko 10kg veoma bitno, ako ides na duze relacije.

Chicco je jedna prosecna/losija marka, koj je na nasem trzistu jako zastupljena pa ljudi misle da je vrhunska. A najobicnija kupka za bebe im je smece tesko. Pogledaj malo materijal koji koriste na autosedistima pa onda pipni recaro ili romer, videces razliku odmah.

Za isofox ne razumem sta me pitas. Ima ih svuda i po svim radnjama bar po par modela, i kostaju bar duplo.

To sam i sumljao za chicco, da je naduvana prica...

Recaro, sybex, kiddy, romer znaci to da gledam... Samo sam cuo za Recaro jer sam ga imao u autu dok sam bio mlad i lud i kad gledam fudbal pa kad vidim klupu za igrace i izvezeno RECARO uhhh lepota.

Nisam siguran ali mi se cini da sam kod sybex-a i za romer video da na sedistima od 9-36 ima raznoraznih stelovanja naslona nagiba itd...?

Izvini sto davim ali moram da se odlucim u sto kracem roku jer ovo sediste koje imam nije vise funkcionalno...

Ovo sam gledao
    http://shop.aksa.rs/cybex-auto-sedis...urs-teget.html

Ili

Ovu skuplju varijantu
    http://shop.aksa.rs/cybex-auto-sedis...s---teget.html
    Izmenio/la Cacanin; 24.02.2013 u 23:49.

Član od
    23.06.2007
    Garaža
    Xsara II 2.0i
    Ja sam u sličnoj problematici, baš se razmišljam oko ovih sedišta i gledam jel može da se nađe nešto pristojno za 15-20.000 din, isto razgledam ovu grupu od 9 do 36kg, ovaj cybex isis sa prvog linka mi deluje ok, jedino što ne vidim da ovo sedište ima svoje pojaseve za vezivanje deteta i ne znam koliko će moj mladunac da bude oduševljen sa ovim sigurnosnim jastukom ispred sebe.

Ja nemam isofix na autu, bitno mi je i da nije komplikovana montaža jer će se sedište koristiti u 2 automobila, i imam vaučer od 5.000din u aksi, tako da nisam ni gledao šta se prodaje na ostalim mestima.
    The best car safety device is a rear-view mirror with a cop in it.

Član od
    21.08.2012
    Garaža
    Citirati Originalno postavljeno od Cacanin Pogledati poruku
    Nisam siguran ali mi se cini da sam kod sybex-a i za romer video da na sedistima od 9-36 ima raznoraznih stelovanja naslona nagiba itd...?
    Naslon nije fiksni i ima stelovanje ali je veoma malo. Sediste 9-18kg ima daleko veci ugao obaranja ,kako naslona tako i sedalnog dela zajedno sa njim, tako da ispada skoro kao kategorija 0-13kg kada se maksimalno obori.

Da imam 2 automobila i da stalno setam sediste izmedju njih, uzeo bih upravo ovu vrstu sedista sa jastukom, koja se ne kaci sa pojasevima. Montaza i demontaza su pesma u odnosu na klasican sistem. A od marki, uzeo bih ovu bez razmisljanja - http://www.kiddy.de/en/childrens-car-seats.html Jeste malo skuplje 30-35hiljada, ali je najbolje u klasi, najkvalitetniji materijali itd.

Mene zena redovno razvlaci po trznim centrima, pa iskoristim priliku i gledam auto sedista, i pre nego sto dodje vreme za zamenu i prelazak na sledecu kategoriju. Tako uvek naletim na neke akcije (tj dva puta do sada, koliko sam ih i kupovao), i odlicno prodjem. Ova dva sedista koje imam bi regularno kostala oko 50 hiljada (zajedno), a ja sam ih platio oko 24k. Tako da , treba samo malo otvoriti oci i moze se kupiti kvalitet za manje para.

Nasao sam ovo sto si postavio, u kiki je 30.000 din.

Ja sam se bas nesto zalepio za ovo

http://shop.aksa.rs/cybex-auto-sedis...s---teget.html

Kao dete za igracku.

Član od
    21.08.2012
    Garaža
    I jedno i drugo su vrhunska sedista. Samo tek kada im pridjes, zagledas i pipnes, znaces zasto stavljam Kiddy u prvi plan.

Zaboravio sam i marku "Concord". Takodje vrhunsko sediste slicnog tipa.

Neces pogresiti ni sa jednom od ovih marki, srecno u kupovini.

Hvala, do kraja nedelje idem u razgledanje i uzivo da vidim ove modele. Javljam sta uradim.

Član od
    23.06.2007
    Garaža
    Xsara II 2.0i
    Zanimljiva reportaza na temu sedista...

ADAC tabela na srpskom za modele iz 2012 i 2011 godine...
    http://www.potrosackisavetnik.com/adac.html

Po ovoj tabeli (grupa 9-36) ispada da zadovoljavajuca sedista mogu da se nadju za 80ak evra, dok su samo 2 sedista ocenjena kao dobra po ceni od 220e i vise od kojih je jedno isofix koji nemam u kolima... Nijedno sediste u tabeli za grupu od 9 do 36kg nije ocenjeno sa veoma dobro, dok je Kiddy Guardinfix sediste od 270e dobilo najlosiju ocenu. I sad covek treba biti pametan pa mudro izabrati...
    Izmenio/la dacha; 25.02.2013 u 20:10.
    The best car safety device is a rear-view mirror with a cop in it.

Član od
    21.08.2012
    Garaža
    Svake godine je nesto novo na listi. Kada sam ja pre 2god gledao Kiddy, bio je model "comfort pro" i bio je najbolji u svojoj kategoriji 9-36.
    Jbg, svako neka odmeri prema sebi i svojim potrebama pa tako neka i kupi. Ocigledno ne postoji "univerzalno najbolje" za svakoga.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166

Ja sam bio u identičnoj dilemi pre par meseci i takođe sam razmišljao da uzmem to Cybex sedište za dete od 9-36 Kg, ali posle malo više čitanja po netu i nakon što sam otišao do Akse i uživo pogledao to sedište ipak sam se odlučio da uzmem 9-18 Kg jer imam utisak da je daleko udobnije detetu da sedi u takvom sedištu, naročito da dužem putovanju. Gledao sam svašta nešto i ono što sam ustanovio da je otprilike najbolje Maxi Cosi sedište koje košta kao da je od zlata, pa sam se odlučio na kraju da uzmem Cam sedište koje nema Isofix i samim tim je dosta jeftinije a koliko sam video ispunjava sve što meni treba, pritom nije ni skupo.

http://www.takolako.rs/user/team-tex...1_0_0/item.jsp

Nakon nekoliko meseci sam uglavnom zadovoljan, jedina zamerka ide materijal od kog je sedište, koji po ivicama počeo onako malo da se...ne znam ni ja kako da opšem. Pojavljuju se male gromuljice od materijala, ali nije strašno. Ja sam uzeo ovo gore sa slike, a imaš na linku i druge dezene i kombinacije.
    BTW vidim da dosta ljudi uzima ta sedišta kao polovna i to po mnogo nižim cenama, pa ako ti ne smeta može da naleti i Maxi Cosi za neke smešne pare.

Član od
    21.08.2012
    Garaža
    Citirati Originalno postavljeno od sErGiO Pogledati poruku
    ipak sam se odlučio da uzmem 9-18 Kg jer imam utisak da je daleko udobnije detetu da sedi u takvom sedištu, naročito da dužem putovanju.
    Potpuno ispravno, pametna odluka.

Strana 3 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Zastita dece od fejsa
    Od ada u forumu Računari
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 05.11.2010, 18:55
  2. kod za radio, telofon u automobilu
    Od sanjafedos u forumu Car Audio/Video
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 07.06.2010, 23:42
  3. (Ne)Sigurnost vaseg auta-dokle se stiglo