Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 53

Tema: Iskustva o Lancia Lybra...

Iskustva o Lancia Lybra...

Ja sam Nemanja iz BG, i od petka sam vlasnik Lancie Libre 1.6, 2002.godiste.
    Buduci da nikada nisam vozio Lancije, molio bih za vasa iskustva i saznanja posto mi deset ljudi kaze da sam se zaj... a drugih deset da sam uradi pravi stvar !!
    Unapred hvala !!

ispravljen naslov teme

Pa za pocetak i za ubuduce, obrati malo paznju na davanje imena temi koju otvaras, jer naslov "kako sta" nema ama bas nikakve veze sa pitanjem koje si u temi postavio, niti kome moze da pomogne jer ama bas nista ne znaci...
    The difference between men and boys is the price of their toys

Re: Iskustva o Lancia Lybra...

Kako si zadovoljan autom? Ja jurim neku Lybru karavan 1,9JTD pa me bas zanima misljenje vlasnika?

Pozdrav i nek te dobro sluzi.

Član od
    30.09.2004

Re: Iskustva o Lancia Lybra...

Da li od tih 10 ljudi sto ti kazu da si se zajebao mozda ne voze nekog raspad golfa 2 ili tako nesto slicno?
    Odlican auto, samo redovo odrzavanje i nema problema. Unutrasnjost je posebna prica.
    Lancia Kappa 2.0 20v

Koliko sam obavešten, Lybra i 156 su mehanički identične? Ne bukvalno naravno, mislim na motore, trapove, kočnice... Generalno stvari koje pašu sa mnogo rasprostranjenije Alfe.
    Stoka iz Bloka

Stigla Lybra 1,9 jtd SW lx, 2004 god.

Da li ima jos neko sa Lybrom ovde ko je zainteresovan da se prikljuci mailing listi koja je u nastajanju?

Član od
    18.08.2007
    ...slobodno otvori temu o svom novom autu na :
    http://www.cannonballforums.se/index.php?f=269

Pokaži nam je detaljnije...

Naravno, samo da je i ja malo bolje upoznam. Tek je stigla, danas registrovana...

Pozdrav.

Ja sam vozio dve i po godine Lybru 2.0.20V. Imala je 100.000 km kad sam je kupio i 2000. godište je. Sa autom nikad nisam imao ni jedan najmanji problem, enterijer potpuno bešuman, nikakvi elektronski bug-ovi, sve funkcioniše kao što u uputstvu piše, temperatura motora se posle 10 min vožnje zakuca na 90 stepeni i tu stoji čak i ako si 45 minuta u koloni na gazeli a napolju je 37... Čak mi je i originalni akumulator star 6 godina besprekorno radio...

Iako je mehanički bazirana na Alfi 156, ima kompleksniji zadnji trap i više je podešena na udobnost nego na sportske performanse. Ja sam originalno i hteo 156-icu ali sve koje sam video na prodaju su bile izdrndane, dok Lybre većinom kupuju ljudi koje je želja za akanjem automobila prošla pa su i prosečno očuvanije i paženije. Čak je i trap manje osetljiv nego na 156-ici, što pretpostavljam da mogu da tvrdim jer trenutno vozim Alfu 147, što je manje više isto oslanjanje kao 156, i takođe kao od sira...

Mislim da je to jedan od najuspelijih italijanskih automobila u D segmentu, a meni i jedan od najlepših. Bose muzika je odlična, boravak u kolima izuzetno prijatan, ima brdo super fazona koji ukazuju na pažnju proizvođača, a mene su retko pitali zašto sam je kupio jer već 19 godina vozim lancie i fiate ali sam uvek odgovarao da je to 90% mercedesa za 60% para, što je prilično good deal.

Kao i sa svim polovnim kolima, najvažnije je kakav je konkretan primerak, pa ako si imao sreće i kupio korektan auto, bićeš sigurno zadovoljan.

Član od
    30.09.2004
    Citirati Originalno postavljeno od Dejan_Zvezdara
    ...ali sam uvek odgovarao da je to 90% mercedesa za 60% para, što je prilično good deal.
    Najbolji opis jedne Lancie...

Vesanje je slicno kao sa Alfom, samo je drugacije podeseno i dosta duze traje. Da li su kod nje elementi trapa od aluminijuma ili od celika? Kod Alfe je alu-trap, zato tako brzo i strada.
    Lancia Kappa 2.0 20v

11. Meni dovoljno govori to sto gomila taksista po gradu vozi lybru. Ne bi se oni prevarili

Libra je definitivno prelep automobil. Unutrasnjost je tek posebna prica. Jedan komsija je ima u varijanti sa bez alkantarom i to stvarno izgleda Prvi put kad sam seo u auto jedva su me izvukli napolje. Kao sto rece kolega Dejan_Zvezdara prilicno pouzdan auto a sve naravno zavisi od toga koliko je konkretan primerak pazen i mazen.
    Live together, die alone.

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Lancia Lybra amortizeri: koji?
    Od MaliRadojica u forumu Italija
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 26.08.2010, 13:28
  2. Potrosnja ulja na Lancia Lybra 2.0.20v
    Od Bane72 u forumu Uopšteno o kvarovima - popravkama
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 29.06.2010, 10:49
  3. Lancia Lybra SW 1,9JTD LX