Strana 3 od 500 PrvaPrva 123456781353103 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 6000

Tema: RENAULT LAGUNA II - iskustva, odrzavanje, kvarovi i popravke [ARHIVA]

Član od
    05.10.2006
    Garaža
    Laguna 3 GT 2.0T 205

Re: RENAULT Laguna II 1.9 dCi 120 KS - kakva su vasa isustva ?

Budi siguran da postoji razlog za nisku cenu. Dok sam tražio sebi lagunu, nagledao sam se krševa... na kraju sam kupio jednu koja je bila nešto skuplja od prosečnih, ali u daleko boljem stanju. I majstor je kasnije (da, nisam je vozio na pregled) potvrdio da sam dobro ubo. Otvori sve oči koje imaš (i svoje i tuđe) i pokušaj da nađeš mogućnost da proveriš kilometražu i urađene servise na osnovu broja šasije u nekom ovlašćenom servisu.
    VRH

Član od
    27.07.2006

I gde si na kraju kupio i kako si dosao do zakljucka da je ok!?
    Ma iz mog dosadasnjeg informisanja shvatam da ni odlazak kod majstora pa cak i dijagnostika nije 100% pouzdana da ne kupujes neki krs.
    VRH

Član od
    05.10.2006
    Garaža
    Laguna 3 GT 2.0T 205

Kupio sam je od nekog čoveka koji ju je dovezao iz Holandije. Nema nikakav plac. Imao je samo ovu lagunu i jedan focus koji je registrovao na sebe kasnije... Sa polovnim autom nikad nisi 100% siguran da si pogodio dobar primerak. Ja sam se jednostavno rukovodio sopstvenim osećajem, uz napomenu da imam mogućnost da vrlo često vozim razne nove automobile, pa mi je ipak nešto lakše da primetim kada je auto dobro očuvan.

I da... Ima još nešto što možeš sam da uradiš, a pri tome ćeš i da malo naplašiš prodavca ako pokušava da nešto uvali.

Pre nego što daš kontakt (tj. pre ubacivanja kartice) stisni i drži dugme za board computer na desnoj ručici. Dok držiš dugme, ubaci karticu. Time si instrument tablu ubacio u servisni mod. Pristiskaj dalje desno dugme i dobićeš razne informacije, od kojih je najvažniji jedan ekran na kojem, ako je sve ok, treba da stoji "----". Ako postoji zabeležena neka greška, pisaće neko slovo, na primer "--h-". Na žalost, izgubio sam negde tabelu za dešifrovanje ovih kodova, ali to ti je dobar izgovor da posetite servis i uradite pravu dijagnostiku.

Iz ovog moda se izlazi izvlačenjem kartice.
    VRH

Član od
    27.07.2006

Hvala za ovaj savet, imacu u vidu posto preko vikenda planiram otici da vidim jednu lagunu. Sad sam ej bas trazio na polovni automobili ali je ne mogu naci. Inace 2003god., limuzinska izvedba, 1.9dci 120ks, pise da je presla 126k km, trula visnja metalik.....fino deluje! Ako se setis jos nekog korisnog saveta koji bi lajk mogao da licno primeni obavezno napisi, takodje i sifre tih eventualnih gresaka na bord kompjuteru. Da li je moguce utvrditi realnu/starnu km na laguni!?
    VRH

Član od
    05.10.2006
    Garaža
    Laguna 3 GT 2.0T 205

Moguće je sa brojem šasije kod ovlašćenog servisa dobiti podatak o poslednjem obavljenom servisu (kod ovlašćenog servisera) - datum i trenutnu kilometražu. To je najčešće dovoljno da stekneš utisak o realnoj kilometraži.

Obavezno pogledaj da li je turbo umašćen, da li ima ulja ispod turbine i napred na crevima interkulera. Ako imaš, ponesi neku manju baterijsku lampu, biće ti lakše.
    VRH

Član od
    27.07.2006

Glupo pitanje sa jene, a logicno sa druge strane posto sam do sada vozio samo lade i jugice da li bi ti bio problem da sa neta skines neku sliku motornog prostora lagune sa pomenutim agregatom i obelezis gde se nalazi turbina!?
    VRH

Član od
    05.10.2006
    Garaža
    Laguna 3 GT 2.0T 205

Turbina se nalazi tačno na sredini prostora između točkova, otprilike i na sredini visine motora, a između motora i firewall-a, tj. između motora i kabine. Lako je prepoznatljiva - ima oblik puža i biće masno sve oko nje, ako nije u dobrom stanju. Okolna creva su zaštićena termoizolacijom.

Kada otvoriš haubu, motor je prekriven plastičnim poklopcem. Da bi video turbinu, moraćeš da se sagneš tako da gledaš iza tog poklopca, najbolje sa strane. Ako ti prodavac dozvoli, odšrafi šrafove koji drže poklopac (ovako napamet, čini mi se da ih ima 3) i biće ti mnogo lakše da vidiš turbinu.
    VRH

Član od
    07.07.2005

99% dci motora iz tog doba je masno na tim cevima , čak i onih sa malo pređenih km. Meni u 3 servisa rekoše da je to redovna pojava i da ne brinem, tako da ja ne bih to uzimao kao neki pokazatelj da nešto nije u redu, osim ako nije baš mnogo masno.
    Problem je ako ima "svežeg" ulja koje se konstantno tu stvara u većim količinama, ili ako je interkuler pun ulja. Npr. na mojoj laguni su te cevi konstantno masne i prljave već više od tri godine, tj. skupljalo se tu godinama, ali nema ulja u interkuleru i sam turbo je na oko čist...
    Ima tema negde na cannonu o tome, ako se dobro sećam u pitanju je bila dačija 1.5 dci koja je nova, a ima ulja na cevima.
    VRH

Član od
    05.10.2006
    Garaža
    Laguna 3 GT 2.0T 205

Naravno, ok je da bude masno jer tu osim ulja ima i uljnih isparenja. Najbolje je skinuti crevo na samom ulazu u interukuler (nalazi se ispod desnog fara), što nije preterano komplikovano, a na tom mestu se lako vidi da li ima ulja u interkuleru.

Ipak, ako je motor umašćen ispod turbine i ima ulja na plastičnom donjem poklopcu motora, velike su šanse da turbina nije u baš dobrom stanju. Doduše, znam i za slučaj jednog auta na kom je tu bilo dosta ulja, a turbina služi vlasnika već više od 25.000 km bez problema. Reče mi majstor da se dešava da izbljuje ulje kada se gazi, pa da zato može da se desi da tako izgleda.

Uglavnom, sve ove pojave nisu loše za ubijanje cene, a tek pravi pregled kod majstora može da omogući preciznu dijagnostiku.
    VRH

Član od
    27.07.2006

Hvala za trud oko saveta ali laguna je vec bila prodata kad sam zvao....izgleda bio dobar primerak!
    VRH

polako, ima da se otelis dok ne nadjes auto koji ce ti odgovarati u svakom pogledu...

samo nemoj da te povedu emocije, nervoza ili sta vec pa da kupis auto, a u stvari nije to to... i povedi, ako imas nekoga ko zna o kolima nesto, cisto da ne ides sam...
    VRH

Član od
    05.10.2006
    Garaža
    Laguna 3 GT 2.0T 205

Upravo tako, slažem se. Biraj auto strpljivo, bez žurbe. Kad natrčiš na pravi, prepoznaćeš ga. Nemoj da ti onda bude žao da daš par stotina eura više od proseka, jer je to bolje nego da ti se to posle naplati višestruko. Niko nije lud da dobar auto proda jeftino.
    VRH

Strana 3 od 500 PrvaPrva 123456781353103 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. RENAULT Laguna lll - Zapažanja i iskustva
    Od nenasan u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 01.05.2019, 16:30
  2. Odgovora: 2013
    Posl. poruka: 04.10.2018, 11:17
  3. RENAULT Laguna II - ISKUSTVA
    Od Car u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 16
    Posl. poruka: 04.04.2017, 22:51
  4. mini one,kuper,iskustva,odrzavanje...
    Od chobo13 u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 04.08.2012, 08:32
  5. Odgovora: 9
    Posl. poruka: 10.03.2007, 18:16

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •