Strana 3 od 26 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 312

Tema: CITROEN - Saveti za kupovinu,informacije

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest
    I benzinci (do GTI-a)imaju dve lampice umesto termometra,bas nezgodno!Serija 2 je restilizovana oko 91g.,sire lajsne,vise serijske opreme,zatamnjene stop lampe...sve su to sitnice ali zaista mnogo znace!BX19GTI16V(148 do 160ks) ima jos vise opreme od svih.Lepsi je za voznju,kao da je skroz drugi auto.Ono sto je mene privuklo i sto je veoma zanimljivo jeste potpuno isti trap(kompletno oslanjanje)kod svih serijskih modela,znaci od 1100ccm 60ks do 1900ccm 160ks!To znaci da mozete voziti brz,sportski model sa svom udobnoscu limuzine!I jos visevo nam govori o efikasnosti i kvalitetu citroenovog HIDROPNEUMATSKOG oslanjanja!

Član od
    27.03.2005
    Pa trap je isti ali zato sfere ili ti bombe nisu. Postoje razlicite za razlicite stilove i namene vozila...
    BMW volim al ne znam da ga vozim!

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest
    Da,postoje dve velicine"bombi".Ima tu jos nekih sitnica ali trudim se da nedetaljisem,sustina je jasna.Udobnost i cena odrzavanja su jednaki kod svih modela(za trap).Bx je inace danas najjeftiniji citroen za odrzavanje,i najjeftiniji auto za kupovinu u klasi.Cak i jugo zna da bude skuplji!

Član od
    17.12.2004
    Aco oce'l' biti slika? Mislim ovih tvojih radova...
    Izgore bre covece...
    Što više za što manje

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest

gori vatra...

ma znas kako je,nemam kad da se naspavam a kamoli da trazim fotke,pa onda skeniranje,pa slanje...ta nije co`ek `tica...ali bice uskoro!

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest
    Citirati Originalno postavljeno od djukic
    . inace moguce je ubaciti pravljenu bakarnu cev umesto originalne alu cevi za hidrauliku.
    Ovo mi je ranije promaklo tj. mislio sam da sam replicirao.Ovako:kod nas se masovno ubacuju pravljene bakarne cevi umesto originalnih CELICNIH cevi.Ni kod "obicnih"automobila kociona instalacila nije od bakra ili aluminijuma a kamoli kod sitroenovog hidropneumatskog sistema,gde je radni pritisak oko 50bara a izmedju pumpe i regulatora pritiska cak 150bara!(ovo nisu fabricki podaci vec sam to video na probnom stolu kod jednog majstora koji remontuje te elemente).Moze to da radi i sa bakrom,ali pitanje je dokle?Zasto ga fabrika ne koristi?

Član od
    27.03.2005
    Pa znas kada ti Lik u Darvinovoj trazi 70DM za jednu cev, a ti je kod Boban Sajle napravis za 5DM (doduse od bakra) i ta cev potraje narednih 50.000km e onda stavis tu od bakra... Inace cevi nisu Celicne vec su legura aluminijuma.... Daklem nema celika

Član od
    27.03.2005
    Inace pritisak u sistemu ide i do 100 Bara...

Probao sam bakarne cevi i na BX-u i na XM-u. Ono sto je sigurno je da su jako jeftine za pravljenje i da nisu trajne koliko originalne. Problem s originalnim je da svako skidanje nosi rizik od curenja posle ponovne montaze.

http://www.citroenz.com/BX/hydra.html

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest
    iskreno,taj materijal deluje jako cudno.Svi majstori kazu da je u pitanju legura gvozdja.Ja video rdju i trulez(znam da aluminijum oksidira od soli ali ovo izgleda drugacije),moracu da pogledam ovo malo bolje na otpadu kod komsije Cileta.Djukicu,ima li negde napismeno taj podatak?(zvanicno)

Član od
    27.03.2005
    Joj koji podatak? Specifikacija za cevi? Pa jednostavno na seriji II BX-a i svim XM-ovima i ostalim koji su dosli posle njih su takve cevi. Mislim da mogu i to da iskopam...

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest
    Citirati Originalno postavljeno od AcaFarbar
    .Ja ipak volim benzince,sta mislite o jednom Bx19gti16vTurbo 4WD sa 220ks???Toliko je redak da ga nikad nisam video.. .
    Moram da dodamvaj auto ima 200ks a ne 220,greska!Mislim da nema 4wd pogon i da izgleda kao serijski BX16V.Medjutim postoji verzija BX 4 TC od 2.2l turbo sa 4wd pogonom i 200ks!Taj izgleda drugacije od serijskih,to je ulicna verzija modela BX 4 TC evolusion od 380ks,za relly.Relly model je radjen u raznim varijantama,eksperimentalno,sa motorima od 1721ccm do 2455 i od 325ks do 500ks!(ovo poslednje nisam znao do malopre,internet je cudo,sto ranije nepoceh!)Eto,nasao sam da je radjen i dizel sa 16V?

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest
    Citirati Originalno postavljeno od djukic
    Joj koji podatak? Specifikacija za cevi? Pa jednostavno na seriji II BX-a i svim XM-ovima i ostalim koji su dosli posle njih su takve cevi. Mislim da mogu i to da iskopam...
    sigurno ima na Haynes-u ali ja nemogu da nadjem,tek par dana koristim internet pa neumem...

Strana 3 od 26 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. RENAULT - iskustva, saveti, informacije...
    Od gordi014 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 23.07.2009, 18:30
  2. Marea saveti za kupovinu
    Od alexa05 u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 22
    Posl. poruka: 29.03.2009, 12:14
  3. PEUGEOT 307 - iskustva, saveti, informacije ...
    Od jordje u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 37
    Posl. poruka: 01.06.2008, 10:36
  4. PEUGEOT - iskustva, saveti, informacije...
    Od gordi014 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 28.03.2008, 20:58
  5. saveti za kupovinu civic-a
    Od bruno u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 23.02.2008, 14:08

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge