Strana 2 od 26 PrvaPrva 123456712 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 312

Tema: CITROEN - Saveti za kupovinu,informacije

Član od
    02.10.2004
    Garaža
    PEUGEOT 206 XS 1.6
    Samo napred, zato ovaj forum i služi !!!

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest

BX

Vozio sam BX-a 4 godine,do pre mesec dana.Bio je to sjajan model,89-o g.sa benzinskim motorom i multipoint ubrizgavanjem,od 1,9litara i 105ks.
    Od opreme nisam imao klimu,kozu,siber i abs.Ostalo-sve! Jedini problem koji me stalno pratio je na hidraulicnom sistemu.To je sve jednostavno i kvalitetno ali kod nas niko nikad nemenja ulje a to neminovno vodi raspadu sistema posle desetak godina! Nepostoje neoriginalni delovi za hidraulicni sklop,a meni je bilo preskupo da kupujem nove pa mi je auto uvek bio polu ispravan.I pored toga,voznja u njemu bila je pravo uzivanje koje se neda porediti ni sa jednim nemackim autom te ili cak jace klase iz istog vremena!Moram napomenuti i to da vozim veoma brzo i nebiram put! Zato pobijam sve dosadasnje tvrdnje ovde iznesene o nekakvim manama na prednjem trapu!Cak sam pola godine vozio sa pocepanom manzetnom homokinetickog zgloba,i to jesen i zimu,zamenio je i sve je o.k.-a to je bilo pre dve godine! (nastavak sledi)...

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest

BX-nastavak

...Posebno zanimljivo je to da je potrosnja benzina izuzetno mala.Doduse,motor i sve ostalo bilo je u extra stanju!U motoru i menjacu sinteticko ulje i teflonski aditiv!Magnetni filter za gorivo!I naravno-dobar vozac U laganoj voznji(desilo se samo jednom-ha,ha)pri brzini do 90km/h bez preticanja oko 5litara na 100km.Slicna voznja ali sa preticanjima(gas do daske i do 150km/h)oko 6.5litara.To je najmanje sto sam izmerio.Uglavnom mi je trosio oko 7,5litara kad podjem na put,do Crne Gore recimo.Na auto putu,svo vreme gas do daske,8,5 ili malo vise.Najvise je bilo oko 10 litara u otezanim zimskim uslovima.Po gradu nazalost nisam testirao nikad.Elem,sve ovo pada u vodu kad naletim na lose gorivo ili sto je jos cesce,kad me prevare na kolicini.Tako je jednom ispalo da trosi skoro 12litara(pumpa na ulazu u Obrenovac-od Beograda)pri 90-100km/h,a prethodnog dana je trosio 8,5 pri 180km/h(naravno,na drugoj pumpi)!!!Mislim da treba otvoriti posebnu temu o ovome !......

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest

BX-nastavak 2

...Osvrnucu se na prvi tekst u ovoj rubrici:kaze da je u poredjenju sa GOLF-om 2,brzi,startniji(misli se na dizel motore),udobniji,sladji za voznju!Ja bih dodao i kvalitet!!!Mnogo puta sam se uverio!Uostalom,dizel motori grupacije PSA smatraju se najkvalitetnijim u evropi,a ni benzinci nezaostaju puno.Zatim spominje "nove Turske bombe",sto nepostoji! "Bombe"proizvodi samo SITROEN,sve ostalo su vesto upakovane remontovane! Nije sasvim tacno da zadnji deo moze biti"tvrd"zbog propalih lezajeva u"rukama";Uglavnom samo pobrljavi sa odrzavanjem visine i gubi stabilnost i udobnost.Zamena jeste jednostavna,ali to NIJE posao za neiskusne.Preterao je i sa intervalom zamene od 100-150hiljada km.,pa fabricki jedva izdrze 100hiljada.Uglavnom,ovo je dosta jednostavnije i bolje reseno nego kod PEZO-a koji imaju isti tip vesanja.Takodje nepostoje BAKARNE cevi za hidrauliku na ovim kolima,bar ne fabricki!

Član od
    27.03.2005
    Sam BX nema nikakvu elektroniku vezanu za ogibljenje. Najcesci kvar koji uzrokuje promenu odrzavanja visine zadnjeg dela je blato i prljavstina oko regulatora visine. Kad propadnu lezajevi na trapu (ne na tockovima) auto postaje dosta tvrdji i moze se desiti cak da se nagne na stranu gde je propao lezaj. Lezajevi nisu skupi set (2 lezaja i semerinzi) kosta od 1250 do 3000 dinara + osovina koja nemora da se menja ako nije propala. Isti lezajevi koriste se i na XM-u. Doduse najtvrdji je kada se probuse zadnje bombe pa ostane bez gasa nazad....
    Jedina zamerka na BX-u je sto nema hebeni pokazivac temperature u 1.7TZD varijanti vec samo zutu i crvenu lampicu (uzas).
    BMW volim al ne znam da ga vozim!

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest
    hm,nisam ni mislio na nekakvu elektroniku,vec na MEHANICKU vezu izmedju korektora visine i zadnje osovine.Otuda i svi problemi kad propadnu lezajevi,nereaguje na vreme.A pokazivac temperature-pa to im je stara fora,napravili dobar motor a namestili foru da ga s*ebes!Samo GTI i turbo dizel imaju merac temperature.Ja sam kupovao na Bubanj Potoku digitalni pokazivac kod lika koji ih sam pravi,nije los,kosta oko 15 evra.

Član od
    27.03.2005
    1.7 je turbodizel poslednji model bx-a i nema pokazivac temperature
    tabla iz gti bx-a moze da se prebaci i na tzd uz mala pakovanja. inace moguce je ubaciti pravljenu bakarnu cev umesto originalne alu cevi za hidrauliku.

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest
    Uf,mislio sam na turbo dizel interkuler(TDI),greska u kucanju.Redak i fantastican model!Oprema kao kod GTI-a ukljucujuci i instrument tablu.Ima 115ks i zaista mu mogu pozavideti mnogi benzinci,zahvaljujuci obrtnom momentu.Ja ipak volim benzince,sta mislite o jednom Bx19gti16vTurbo 4WD sa 220ks???Toliko je redak da ga nikad nisam video.Prica se da ima jedan negde u vojvodini.Ili o XM-u 3.0 V6 24V 220ks???Naspram njega vecina automobila je smesna!Prave Nemci jace masine,ali ti automobili su udobni poput taljiga(zaprezna kola)!!! .

Član od
    27.03.2005
    Nepostoji TDI BX Turbo dizel sa interkulerom je citroen 1.7TZD znaci taj motor ima interkuler i turbo punjac koliko se secam ima 1768 kubika. Auto ima opremu znaci ABS, podizace, sedista .... ali nema pokazivac temperature. Imao sam model iz 1992. i dugo sam ga vozio...

MASTER OF PAINT avatar
    MASTER OF PAINT Guest
    Pa nesecam se najbolje ali mislim da modeli pre restiling-a(91g)zaista nose oznaku TDI odnosno 17TD INTERCOOLER i 19TD INTERCOOLER,i imaju apsolutno sve kao GTI,osim naravno motora.Jedan sam video na bubnjicu pre mnogo godina,zeleni metalik...i jos nekoliko u prolazu...Hajde,nek se javi neko ko nije posenilio kao ja!!!

Član od
    27.03.2005
    Serija I i serija II. Prva serija klasican citroen look kontrolne table ili ti sateliti sa strane i cudni cajgeri preuzeti (slicni) sa GSA modelom. Mali zmigavci u prednjim krilima... Serija II Klasicna kontrolna tabla, dizeli nemaju lampicu imaju dva termodavaca jedan za zutu (upozorenje) i jedan za crvenu (pregrevanje) lampicu. Obicno su vlasnici posle prve havarije (pregrevanja) vadili zuti davac i ubacivali varijantu cajgera od lade i davaca.
    Inace serija II je neuporedivo bolja od prve narocito zbog limarije.

Član od
    27.03.2005
    Citroen BX i ponesto o XM-u

http://www.tramontana.co.hu/citroen/

Strana 2 od 26 PrvaPrva 123456712 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. RENAULT - iskustva, saveti, informacije...
    Od gordi014 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 23.07.2009, 18:30
  2. Marea saveti za kupovinu
    Od alexa05 u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 22
    Posl. poruka: 29.03.2009, 12:14
  3. PEUGEOT 307 - iskustva, saveti, informacije ...
    Od jordje u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 37
    Posl. poruka: 01.06.2008, 10:36
  4. PEUGEOT - iskustva, saveti, informacije...
    Od gordi014 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 28.03.2008, 20:58
  5. saveti za kupovinu civic-a
    Od bruno u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 23.02.2008, 14:08

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge